Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 10. december 2023Meniny má Radúz
< sekcia Regióny

Z lúky na Háji vedie nová singletrailová trať pre horských cyklistov

Ilustračná snímka. Foto: TASR - František Iván

Majster Slovenska v cyklistickej disciplíne zjazd Adam Rojček priblížil, že výstavba trate stála veľa práce a síl.

Liptovský Mikuláš 3. júna (TASR) - Horskí cyklisti majú od soboty v Liptovskom Mikuláši k dispozícii novú singletrailovú trať. Štart je z vrcholovej lúky na Háji Nicovô, zjazd má dĺžku 800 metrov a prevýšenie je 100 metrov. Ide o prvú takúto trať v meste.

Vybudovanie športoviska je spoločný projekt občianskeho združenia s nadšencami okolo cyklistiky, mesta a Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov. Ide o jednosmernú prírodnú športovú trať, určenú pre horský bicykel. "Poteší takmer všetkých milovníkov horských bicyklov. Je navrhnutá tak, aby ju zvládli deti a zároveň si jazdu vychutnali aj "trailoví fajnšmekri". Jazdu osviežia atraktívne časti ako skoky či zákruty a bonusom je pekný výhľad na krajinu zo štartovacej lúky," uviedol pre TASR predseda predstavenstva OOCR, liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Majster Slovenska v cyklistickej disciplíne zjazd Adam Rojček priblížil, že výstavba trate stála veľa práce a síl. Ľudia si podľa jeho slov brali aj voľno, alebo prišli pomôcť po celom dni práce. "Dúfam, že si tento trail budeme všetci vážiť," poznamenal.

Do budúcnosti sa o údržbu lokality bude starať mesto aj OOCR. "Otvorenie novej trate je krokom k zlepšeniu služieb cykloregiónu Liptov, v rámci ktorého máme viac než 850 kilometrov značených cyklotrás," vyzdvihol Blcháč.