< sekcia Regióny

TRAGICKÁ NEHODA: Zrážku s kamiónom neprežila vodička osobného auta

Snímka z miesta nehody pri Pezinku Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Dychová skúška u vodiča kamiónu požitie alkoholických nápojov nepreukázala.

Pezinok 22. septembra (TASR) - K tragickej dopravnej nehode došlo v stredu v obedňajších hodinách pri meste Pezinok v smere na Pezinskú Babu. Ako TASR informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, o život pri nej prišla jedna osoba.

"Pri nehode došlo k zrážke osobného a nákladného vozidla, pričom v osobnom automobile zostala zakliesnená osoba," priblížila s tým, že zasahujúci hasiči zranenú osobu z vozidla vyslobodili, na havarovaných automobiloch vykonali protipožiarne opatrenia a zamedzili úniku prevádzkových kvapalín. Následkom nehody utrpela vodička osobného automobilu zranenia, ktorým na mieste podľahla.

"Podľa doposiaľ zistených informácií vodička osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia dostala na mokrej vozovke šmyk, prešla do protismeru, kde sa zrazila s protiidúcim nákladným vozidlom," informovala TASR bratislavská krajská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková.

Dychová skúška u vodiča kamiónu požitie alkoholických nápojov nepreukázala. "Bližšie okolnosti sú v súčasnosti v štádiu objasňovania dopravných policajtov," uzavrela hovorkyňa.