Quantcast
< sekcia Regióny

KRADLI NAFTU Z VLAKU: Prichytila ich pri tom polícia

Policajná snímka zo železničnej stanice v Trstenej. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Z uzamknutej palivovej nádrže na hnacom koľajovom vozidle začali po prekonaní uzáveru prečerpávať pomocou hadice motorovú naftu do vopred pripravených bandasiek.

Trstená 29. apríla (TASR) – Dvoch ľudí zadržali pri krádeži motorovej nafty na železničnej stanici v Trstenej policajti z oddelenia sprevádzania vlakov Žilina s kolegami z odboru železničnej polície Prezídia Policajného zboru. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Z uzamknutej palivovej nádrže na hnacom koľajovom vozidle začali po prekonaní uzáveru prečerpávať pomocou hadice motorovú naftu do vopred pripravených bandasiek. "Jedna osoba podávala bandasky a sledovala okolie, druhá sťahovala hadicou naftu. Keďže ich pristihli bezprostredne pri páchaní trestného činu, obmedzili im osobnú slobodu," uviedli policajti.

Doplnili, že osoby sa ku krádeži motorovej nafty do vopred pripravených bandasiek priznali. "Následne ich vyzvali na vydanie vecí, dôležitých pre trestné konanie, čo obe osoby učinili a bandasky s obsahom motorovej nafty dobrovoľne vydali," dodali policajti.