< sekcia Regióny

Zahraniční študenti nebudú môcť karanténu stráviť na internátoch UKF

Ilustračné foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš

UKF upozornila všetkých zahraničných študentov, že pri nástupe na ubytovanie v internáte sú povinní preukázať sa platným COVID testom vykonaným na Slovensku.

Nitra 14. septembra (TASR) – Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre už neumožní všetkým zahraničným študentom vykonať karanténu v niektorom z jej študentských domovov. Informovalo o tom vedenie univerzity.

Študentom z rizikových krajín, ktorí záväzne potvrdili štúdium na UKF a majú pridelené ubytovanie na internáte, ponúka univerzita možnosť karanténneho pobytu v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, ktoré patrí Slovenskej technickej univerzite v Bratislave. „V prípade, že študenti nevyužijú možnosť karantény v ubytovacom zariadení v Gabčíkove, je potrebné, aby si ju zabezpečili individuálne. Upozorňujeme, že všetky výdavky v súvislosti s karanténnym pobytom si platia sami. Vykonanie testu v čase karantény je pre študenta bezplatné,“ pripomína univerzita.

UKF okrem toho upozornila všetkých zahraničných študentov, že pri nástupe na ubytovanie v internáte sú povinní preukázať sa platným COVID testom vykonaným na Slovensku. „Zahraniční študenti, ktorí sa bez prerušenia nachádzali na našom území a nepricestovali z rizikových krajín, musia pri nástupe na ubytovanie preukázať, že sa zdržiavali v Slovenskej republike dlhšie ako 14 dní,“ uvádza sa v inštrukciách, ktoré zverejnila UKF.