< sekcia Regióny

Zamestnanci popradskej nemocnice vyjadria pochodom svoju nespokojnosť

Na archívnej snímke výhľad z veže Kostola svätého Egídia na budovu nemocnice v Poprade 23. apríla 2019. Foto: TASR - Oliver Ondráš

V petícii zamestnanci žiadajú odchod generálneho riaditeľa a členky predstavenstva. Zároveň chcú aj jeho odchod z postu predsedu asociácie nemocníc.

Poprad 20. septembra (TASR) – Zamestnanci popradskej nemocnice vyjadria svoju nespokojnosť s novým vedením pochodom, ktorý sa uskutoční v utorok (22. 9.). Zúčastní sa na ňom aj primátor mesta Anton Danko, informoval o tom na svojom profile na sociálnej sieti.

Pochod sa začne o 15.30 h pred nemocnicou na Zdravotníckej ulici v Poprade. Postupne sa presunie na Námestie sv. Egídia do priestoru medzi kostolmi.

Personál Nemocnice Poprad spísal petíciu proti novému riaditeľovi Antonovi Hanušínovi, ktorú podpísalo vyše 500 zamestnancov. V petícii zamestnanci žiadajú odchod generálneho riaditeľa a členky predstavenstva. Zároveň chcú aj jeho odchod z postu predsedu asociácie nemocníc, aby nemal možnosť zasahovať do práce krízovej komisie. Pokiaľ nebudú naplnené ich požiadavky, všetci sú pripravení podať hromadné výpovede.

Podľa rezortu zdravotníctva má riaditeľ v súčasnosti dôveru ministra Mareka Krajčího (OĽANO).