Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica
< sekcia Regióny

Záver leta v Bytči bude patriť slávnym operným a operetným melódiám

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Večerný koncert bude rozdelený na dve časti. Najprv zaznejú známe svetové melodické opery, následne operety.

Bytča 26. augusta (TASR) - Záver leta v Bytči bude patriť operným a operetným melódiám. V sobotu večer tam bude mať premiéru koncert Metropolitného orchestra Bratislava. Dirigentom bude Dušan Štefánek. TASR o tom informovala Adriana Brziaková z oddelenia regionálneho rozvoja na meste.

"Práve pre Bytču pripravilo bratislavské hudobné teleso špeciálny repertoár, ktorý bude mať v sobotu premiéru. Predstaví sa takmer 20-členný orchester a dlhoroční sólisti Opery SND Lenka Máčiková, Tomáš Juhás a Gustáv Beláček," uviedla Brziaková.

Večerný koncert bude rozdelený na dve časti. Najprv zaznejú známe svetové melodické opery, následne operety. Koncert ukončí Pieseň o rodnej zemi, známejšia pod názvom Najkrajší kút od Gejzu Dusíka.

Letný operno–operetný koncert bude benefičný. "Dobrovoľný príspevok bude použitý na nákup školských pomôcok pre deti bytčianskych základných škôl," podotkla Brziaková s tým, že podujatie sa uskutoční na Námestí SR v Bytči. V prípade nepriaznivého počasia bude v priestoroch domu kultúry. Vstup na podujatie je voľný.