< sekcia Regióny

Univerzitná nemocnica Bratislava má v karanténe 255 zdravotníkov

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva v UNB zachované aj naďalej.

Bratislava 18. decembra (TASR) – Univerzitná nemocnica Bratislava má v domácej karanténe 255 zdravotníckych pracovníkov z piatich nemocníc. Všetci boli pozitívne testovaní na nový koronavírus. Pre TASR to uviedla hovorkyňa najväčšej nemocnice na Slovensku Eva Kliská.

Ako ďalej povedala, UNB prispôsobuje svoje kapacity počtu pacientov s ochorením COVID-19, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu. Aktuálne je hospitalizovaných 213 pacientov. Počas druhej vlny pandémie podľa hovorkyne prioritne riešia v nemocniciach v rámci ostatných prípadov akútne hospitalizácie.

„Ambulantná zdravotná starostlivosť je poskytovaná v bežnom režime, s prihliadnutím na nevyhnutnosť osobnej návštevy lekára. Plánovaná zdravotná starostlivosť formou hospitalizácie, ktorá má odkladný účinok, je pozastavená od 27. októbra," komentovala.

Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva v UNB zachované aj naďalej. Toto pozastavenie sa však netýka onkologických pacientov a akútnych stavov, ktoré si vyžadujú neodkladný operačný výkon.