< sekcia Regióny

Bratislavský kraj eviduje za tento týždeň 62 pozitívne testovaných

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Pozitívne testovaní, ktorí prišli zo zahraničia, sa vrátili zo Španielska, Chorvátska, Česka, Grécka, Malty, Maďarska, Ruska, Indie, Turecka, Spojeného kráľovstva, Talianska, Bieloruska či Rakúska.

Bratislava 25. júla (TASR) – V Bratislavskom samosprávnom kraji evidujú za tento týždeň 62 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19, z toho 55 z PCR a siedmich z antigénového testovania.

Medzi potvrdenými prípadmi bolo 30 osôb, ktoré sa vrátili zo zahraničia, pričom 23 osôb bolo nezaočkovaných proti COVID-19, traja ľudia boli zaočkovaní čiastočne a štyria boli riadne zaočkovaní proti ochoreniu. Na sociálnej sieti o tom informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.Pozitívne testovaní, ktorí prišli zo zahraničia, sa vrátili zo Španielska, Chorvátska, Česka, Grécka, Malty, Maďarska, Ruska, Indie, Turecka, Spojeného kráľovstva, Talianska, Bieloruska či Rakúska.

„Ostatné pozitívne prípady evidujeme ako sporadický výskyt a ďalej úzke kontakty osôb s už potvrdeným ochorením COVID-19," uviedol RÚVZ. Jeho pracovníci vykonali potrebné epidemiologické šetrenia, pozitívnym osobám nariadili izoláciu a ich úzkym kontaktom domácu karanténu.