Quantcast
< sekcia Regióny

V partizánskej nemocnici vlani priviedli na svet i trojicu dvojičiek

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Prvé dieťatko roka 2022 v nemocnici v Partizánskom prišlo na svet 1. januára o 12.24 h.

Partizánske 11. januára (TASR) - Zdravotníci z nemocnice v Partizánskom počas minulého roka pomáhali rodičkám pri 448 pôrodoch. V tamojšej pôrodnici na svet ženy priviedli 231 chlapcov a 220 dievčat, dvojičky si domov odniesli tri mamy. TASR o tom informovala PR špecialistka Svetu zdravia Bianka Krejčíová.

"Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Hana, Nela a Viktoria. U chlapcov dominovali mená Adam, Jakub a Samuel," priblížila ďalej Krejčíová.

Prvé dieťatko roka 2022 v nemocnici v Partizánskom prišlo na svet 1. januára o 12.24 h. "Bolo ním dievčatko, ktoré dostalo meno Marcela. Po narodení vážila 4030 gramov a merala 54 centimetrov," doplnila Krejčíová.

Partizánska pôrodnica sa podľa nej snaží postupovať podľa najnovších medicínskych poznatkov. "Súčasťou tímu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sú i mladí zahraniční lekári, ktorí pacientkam ponúkajú aj rôzne alternatívne postupy pôrodu a liečby. Mamičky si tiež môžu v spolupráci s personálom vytvoriť individuálny pôrodný plán či absolvovať predpôrodnú prípravu," dodala.