Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

V Trnavskom kraji vzrástol počet zatvorených škôlok pre ochorenia

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Celkovo bolo v kraji zaevidovaných kraji 5749 prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane COVID-19, z toho chrípke podobných ochorení bolo 780.

Trnava 30. novembra (TASR) - V Trnavskom kraji sa v uplynulom týždni od 20. novembra zvýšil počet škôl a školských zariadení, ktoré museli byť zatvorené pre zvýšený počet chorých detí. Zatvorených bolo šesť škôlok a tri školy, informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave Tomáš Hauko.

Celkovo bolo v kraji zaevidovaných kraji 5749 prípadov akútnych respiračných ochorení (ARO) vrátane COVID-19, z toho chrípke podobných ochorení bolo 780. "V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenávame nárast chorobnosti na ARO o 2,6 percenta a pokles chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 14,5 percenta," uviedol. Najvyššia chorobnosť na ARO bola v okrese Hlohovec a pretrvávala v skupine detí do päť rokov.

Zatvorené boli tri materské a tri základné školy v okrese Galanta, po jednej škôlke v okresoch Hlohovec, Senica a Skalica. "U 2,7 percenta ochorení máme hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie zápalom stredného ucha," doplnil Hauko.