Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 3. jún 2023Meniny má Karolína
< sekcia Regióny

Železnice opravujú priecestie v Spišskom Podhradí a Vlachove

Ilustračná fotografia. Foto: TASR – František Iván

Železničiari prosia účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami, ku ktorým dochádza v dôsledku opravných prác na železničných priecestiach.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v dňoch 26. a 27. septembra opravujú železničné priecestie na trati Spišské Podhradie – Spišské Vlachy, v km 8,882 s JIČ (jedinečným identifikačným číslom) SP0260 v Spišskom Podhradí. Rekonštrukcia si vyžiadala úplné zastavenie cestnej premávky cez priecestie, ktoré križuje cesta II. triedy. Obchádzka je vyznačená dopravným značením.

Druhé opravované priecestie je v katastri obce Vlachovo, na trati Dobšiná – Nižná Slaná. Priecestie v km 67,856 s JIČ SP1596 križuje cestu III. triedy. Obchádzka je vyznačené dopravným značením. Keďže na týchto tratiach nejazdia pravidelne osobné vlaky, rekonštrukcie neobmedzili železničnú dopravu.

Zamestnanci ŽSR opotrebované konštrukcie zdemontujú a nahradia ich novými priecestnými konštrukciami. V konečnej fáze asfaltovaním zabezpečia požadovanú bezpečnosť a kvalitu prejazdu.

ŽSR prosia účastníkov cestnej premávky o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami, ku ktorým dochádza v dôsledku opravných prác na železničných priecestiach a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní dopravného značenia.