Quantcast
< sekcia Regióny

PRIŠLI O PENIAZE: Ženy zaplatili 1725 eur ešte pred obhliadkou bytu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí, aby v žiadnom prípade neposielali peniaze pred obhliadkou bytu a osobným kontaktom s vlastníkom bytu.

Bratislava 30. júna (TASR) - Dve 21-ročné ženy prišli o 1725 eur, keď sa zaujímali o prenájom bytu v jednej z bratislavských rezidencií. Neznáma osoba od nich vylákala peniaze ešte pred obhliadkou s odôvodnením, že ide o poplatok dokazujúci seriózny záujem o ponúkaný prenájom. Uistila ich, že ak sa im byt nebude páčiť, peniaze im vráti. O prípadoch informovala bratislavská polícia na sociálnej sieti.

"Poškodené zaslali požadovanú sumu na účet menom Jenny Wulfhekel. Zároveň si dohodli termín a miesto obhliadky. Poškodené sa v určenom čase dostavili na adresu bytu, o ktorý mali záujem. Neznámy 'majiteľ bytu' však neprišiel, a keď ho kontaktovali, na správy neodpovedal," priblížila polícia. Páchatelia ponúkali prenájom bytu prostredníctvom ubytovacieho portálu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí, aby v žiadnom prípade neposielali peniaze pred obhliadkou bytu a osobným kontaktom s vlastníkom bytu. "Buďte obozretní a informácie na internete si overujte," apeluje.