< sekcia Regióny

Žiarska nemocnica rieši problém s akútnym nedostatkom krvi

Darovanie krvi, ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Voľná je viac ako polovica lôžok a v domácej karanténe ostáva stále 11 zamestnancov.

Žiar nad Hronom 30. októbra (TASR) – Situácia s novým koronavírusom sa v žiarskej nemocnici zatiaľ nezhoršuje. Voľná je viac ako polovica lôžok a v domácej karanténe ostáva stále 11 zamestnancov. Nemocnica však aktuálne rieši problém s akútnym nedostatkom krvi. TASR o tom informovala komunikačná špecialistka nemocníc Svet zdravia Jana Fedáková.

„V žiarskej nemocnici sú aktuálne hospitalizovaní štyria pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19, zdravotný stav žiadneho z nich si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ priblížila Fedáková s tým, že kapacita oddelenia vyhradeného pre pacientov s novým koronavírusom je 18 lôžok. V domácej karanténe je stále 11 zamestnancov nemocnice, tá však naďalej poskytuje plnú zdravotnú starostlivosť.

Súčasným problémom je aj v žiarskej nemocnici nedostatok krvi. „Aktuálne máme v nemocniciach Svet zdravia akútny nedostatok krvi všetkých krvných skupín,“ potvrdila Fedáková. „Aby sme zaručili maximálnu bezpečnosť darcov i personálu, odporúčame darcom objednať sa na odber telefonicky. Na darovanie krvi prídu na presný čas a zminimalizujú tak kontakt s ostatnými darcami. Každému darcovi v daný deň vydáme potvrdenie o darovaní krvi,“ vysvetlila Fedáková.

V Žiari nad Hronom je na odbery krvi vyhradený každý utorok, objednať sa je možné na telefónnych číslach 045/6709 422 a 0911 155 337.