Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Regióny

Žiar nad Hronom požiada o dotáciu na rekonštrukciu plavárne

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Milan Kapusta

Predloženie žiadosti schválili poslanci mesta na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve.

Žiar nad Hronom 3. marca (TASR) – Mesto Žiar nad Hronom požiada Fond na podporu športu o dotáciu na projekt rekonštrukcie a modernizácie plavárne, ktorá sa uskutočňuje od roku 2019. Predloženie žiadosti schválili poslanci mesta na minulotýždňovom mestskom zastupiteľstve.

Ako pre TASR potvrdil vedúci kancelárie primátora Martin Baláž, získané finančné prostriedky z dotácie by samospráva použila na spolufinancovanie nerezového plaveckého bazéna. Mesto je v rámci výzvy povinné zabezpečiť spolufinancovanie projektu minimálne vo výške 50 percent z celkových oprávnených nákladov na projekt v závislosti od výšky poskytnutého príspevku, nie však viac ako 500.000 eur.

Rekonštrukcia plavárne v Žiari nad Hronom je najväčším investičným projektom mesta za posledné roky, ktorého rozpočet dosahuje približne štyri milióny eur. Cieľom rozsiahlej rekonštrukcie mestskej plavárne je zmena vzhľadu i modernizácia objektu. V prvom rade však chce samospráva komplexnou rekonštrukciou objektu dosiahnuť zásadné zníženie jeho energetickej záťaže.