Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Regióny

Mesto Žilina odovzdalo do užívania 28 nových parkovacích miest

Ilustračná fotografia Foto: znacenie.sk

Budovanie ďalších parkovacích miest podľa žilinského primátora záleží od januárovej zmeny rozpočtu.

Žilina 19. decembra (TASR) – Mesto Žilina dnes odovzdalo do užívania 28 nových parkovacích miest na Predmestskej ulici. Ich vybudovanie si podľa žilinského primátora Igora Chomu vyžiadalo investíciu 38.000 eur.

„Dobrá správa je, že sme na tomto sídlisku neskončili a v budúcich rokoch urobíme ešte ďalších 30 parkovacích miest. Okrem budovania samotných parkovacích miest riešime aj chodníky pre peších a upravujeme zeleň,“ povedal Choma.

Budovanie ďalších parkovacích miest podľa neho záleží od januárovej zmeny rozpočtu. „V každom prípade ideme pokračovať tam, kde sa parkoviská robiť dajú. Ale zároveň už pripravujeme projekty na malé parkovacie domy, aby sme mohli parkovanie riešiť úplne iným spôsobom. Na všetko ale potrebujeme dopravný generel, ktorý tento rok bude dokončený. Myslím, že toto bude zásadný dokument, od ktorého sa dá odpichnúť aj v súvislosti s prípravou projektov, súvisiacich s parkovaním v meste,“ uviedol žilinský primátor.

Zdôraznil, že so súčasným stavom parkovania na sídliskách nie je spokojný. „Pretože aj parkoviská, ktoré sme dorobili v tomto roku vôbec neriešia situáciu ako takú. A musíme prísť k nejakým iným zásadným riešeniam. Ale potrebujeme na to dokončiť dopravný generel, ktorý posúdi aj statické parkovanie v meste a prípravu ďalších parkovacích plôch,“ uzatvoril Choma.