< sekcia Regióny

Polícia pátra po mužovi, ktorý sa votrel do bytu invalidných dôchodcov

Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža (na snímke), ktorý sa mal v júli 2020 votrieť do bytu invalidných dôchodcov na sídlisku Solinky v Žiline pod zámienkou poskytnutia pomoci pri oprave bytu. Foto: TASR – KR PZ v Žiline

V byte mal využiť nepozornosť majiteľov a z kovovej pokladničky odcudziť hotovosť vo výške 3000 eur.

Žilina 6. augusta (TASR) – Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža, ktorý sa mal v júli votrieť do bytu invalidných dôchodcov na sídlisku Solinky v Žiline pod zámienkou poskytnutia pomoci pri oprave bytu. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

„V byte mal využiť nepozornosť majiteľov a z kovovej pokladničky odcudziť hotovosť vo výške 3000 eur. Potom mal vylákať od majiteľov dve platobné karty s PIN kódmi a vykonať neoprávnené výbery finančnej hotovosti v celkovej hodnote 1200 eur," uviedla krajská policajná hovorkyňa.

Doplnila, že žilinská polícia vedie vyšetrovanie vo veci zločinu krádeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. „Skutku sa mal dopustiť doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 21:00 22. júla do 5:00 23. júla tohto roku," dodala Balogová.

„Akékoľvek informácie o totožnosti muža, jeho pohybe alebo pobyte je potrebné oznámiť na linke 158, súkromnou správou na facebookovej stránke Polícia SR alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ," uzavrela krajská policajná hovorkyňa.