Quantcast
< sekcia Regióny

Prípad potopeného plavidla na vodnom diele v Žiline rieši inšpekcia

Na archívnej snímke Vodné dielo v Žiline. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) konkretizovala, že zásah na vodnom diele sa uskutočnil v stredu 4. mája.

Žilina 9. mája (TASR) – Prípadom potopeného plavidla na Vodnom diele Žilina sa zaoberá Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP). Potvrdil to generálny riaditeľ SIŽP Ján Jenčo.

"Prípad riešime ako mimoriadne zhoršenie kvality vôd, keďže došlo k úniku znečisťujúcej látky. Išlo o pohonné látky pochádzajúce z plavidla," konkretizoval Jenčo.

Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) konkretizovala, že zásah na vodnom diele sa uskutočnil v stredu 4. mája. Vo vode sa podľa jej slov nachádza prevrátený čln, z ktorého vytekal benzín. "Zasahujúci hasiči spolu so zamestnancami vodného diela zamedzili ďalšiemu úniku ropných produktov pomocou norných stien a chemického roztoku, ktorým postriekali vodnú hladinu," uviedla pre TASR s tým, že hasiči čln prevrátili, presunuli na breh a vytiahli ho z vodnej hladiny.

Križanová dodala, že ropnú škvrnu neutralizovali roztokom, ktorý zabránil ďalšiemu šíreniu a znečisteniu vody a životného prostredia.