< sekcia Regióny

Žilina zrušila všetky hromadné podujatia

Na snímke Mariánske námestie v Žiline, archívne foto. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Pre občanov je k dispozícii osobitná informačná stránka koronavirus.zilina.sk s informáciami o novom koronavíruse a opatreniach.

Žilina 1. októbra (TASR) – Mesto Žilina ruší od štvrtka až do odvolania všetky hromadné podujatia na základe zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie na Slovensku. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka zrušila samospráva pripravované tradičné podujatia Festival seniorov a Kapustný deň (1. 10.) i Deň s mestom (2. 10.).

Doplnil, že mesto v súčasnosti disponuje dostatočnými zásobami ochranných pomôcok. „V prípade zhoršenia sa epidemiologickej situácie a v prípade prijatia nových, prísnejších preventívnych opatrení bude opäť aktivovaná činnosť Krízového centra mesta Žilina. Obnovia sa informačná telefonická linka, online chat pre nepočujúcich, činnosť dobrovoľníckej služby pre ľudí v núdzi, ako aj aktivity Centra dobrovoľníckej psychologickej podpory,“ uviedol Miškovčík.

Pre občanov je k dispozícii osobitná informačná stránka koronavirus.zilina.sk s informáciami o novom koronavíruse a opatreniach. „Ďakujem všetkým občanom, ktorí ani v tomto období nezabúdajú na preventívne opatrenia a chránia tak nielen seba, ale aj svoje okolie. Pandemické opatrenia nie sú príjemné pre nikoho z nás, mnohým táto situácia zasiahla do životov veľmi nepríjemne. Spolu nám však ide o jediné, aby sa rozširovanie nákazy eliminovalo, čo nie je možné bez prevencie a disciplíny. Vyzývam preto všetkých Žilinčanov, aby sme sa správali zodpovedne,“ povedal primátor Žiliny Peter Fiabáne.