< sekcia Regióny

Žilinčania môžu využiť na prepravu po meste elektrické kolobežky

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Milan Kapusta

Žilinská samospráva umiestnila kolobežky v spolupráci s prepravnou platformou Bolt.

Žilina 24. júla (TASR) – Žilinčania môžu od štvrtka (23. 7.) využiť na prepravu po meste 146 elektrických kolobežiek. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sú kolobežky rozmiestnené v blízkosti centra, autobusovej a vlakovej stanice, pri Žilinskej univerzite a na ďalších frekventovaných miestach.

"Som veľkým fanúšikom ekologickej, zelenej mobility v našich mestách. Myslím si, že je to cesta, ako udržateľne chrániť životné prostredie a nevytvárať zbytočnú ekologickú záťaž. Teší ma preto, že sme so známou prepravnou spoločnosťou našli spoločnú reč a výsledkom je spolupráca pri zabezpečovaní dopravy elektrickými kolobežkami v Žiline. Všetkým užívateľom želám čo najviac príjemných zážitkov," povedal primátor Žiliny Peter Fiabáne.

Žilinská samospráva umiestnila kolobežky v spolupráci s prepravnou platformou Bolt. "Mesto k štandardným pravidlám služby presadilo špeciálne bezpečnostné opatrenia, týkajúce sa bezpečnosti účastníkov premávky. Celoplošne je na území mesta obmedzená rýchlosť maximálne na 20 kilometrov za hodinu (km/h). V pešej zóne a na Bulvári je z dôvodu bezpečnosti obmedzená rýchlosť maximálne na 10 km/h," uviedol Miškovčík.

Kolobežky môžu záujemcovia používať prostredníctvom mobilnej aplikácie prepravnej spoločnosti.