Quantcast
< sekcia Regióny

Žilinský kraj ocenil osobnosti aktívneho občianstva a ľudskosti

Ilustračná snímka. Foto: TERAZ.sk

V každej kategórii vyhlásili aj špeciálne ocenenie za výnimočný prínos.

Žilina 7. decembra (TASR) – V Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) ocenili minulý týždeň 36 osobností aktívneho občianstva a ľudskosti za rok 2022. TASR o tom informovala riaditeľka Kancelárie projektového riadenia Rady mládeže Žilinského kraja (RMŽK) Darina Čierniková.

Doplnila, že v každej kategórii vyhlásili aj špeciálne ocenenie za výnimočný prínos. "V kategórii aktívny mládežník ho udelili Patrícii Fidesovej zo Strednej odbornej školy pedagogickej v Turčianskych Tepliciach. V kategórii aktívny občan Dane Cervanovej, ktorá sa v Žilinskom kraji angažuje v sociálnej službe pre zraniteľné skupiny ľudí aj jednotlivcov. V kategórii top starosta získal ocenenie Pavol Gomola z obce Čierne. Za top čin ľudskosti si ocenenie odniesol Ján Ďurica, ktorý sa dlhé roky systematicky venuje zdravotne postihnutým deťom a mládeži na Kysuciach," uviedla Čierniková.

"Pre RMŽK je cťou vytvárať priestor, v ktorom obyvatelia Žilinského kraja môžu vyzdvihnúť hodnoty aktívneho občianstva a ľudskosti cez konkrétnych ľudí zo svojho okolia. A poukázať aj na to, ako sa dajú vytvárať podmienky pre rozvoj detí, mládeže aj celých miestnych komunít," dodala predsedníčka RMŽK Karina Grobarčíková.

RMŽK ocenila osobnosti pod záštitou predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej a predsedu Združenia miest a obcí Slovenska Branislava Trégera.