Quantcast
< sekcia Regióny

Žilinský kraj a SAD podpísali zmluvu o zabezpečení prímestskej dopravy

Ilustračná snímka. Foto: TASR Erika Ďurčová

Ceny sú vďaka férovo nastaveným súťažiam a konkurenčnému prostrediu, ktoré sa na Slovensku začalo vytvárať až po našich prvých súťažiach na verejnú dopravu, na úrovni roku 2019, uviedla hovorkyňa.

Žilina 30. septembra (TASR) – Služby prímestskej autobusovej dopravy v regiónoch horné Považie, Kysuce a Turiec bude naďalej poskytovať spoločnosť Slovenská autobusová doprava (SAD) Žilina. Zmluvu o zabezpečení služieb prímestskej autobusovej dopravy na obdobie desiatich rokov podpísali zástupcovia dopravcu s vedením Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) vo štvrtok (29. 9.). TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSK Eva Lacová.

Verejné obstarávanie vyhlásili podľa Lacovej v júli 2021. "Do každej zo súťaží sa s ponukami zapojili dve dopravné spoločnosti. Vyhrala spoločnosť SAD Žilina, ktorá aktuálne poskytuje v regiónoch horné Považie, Kysuce a Turiec dopravné služby. Ceny sú vďaka férovo nastaveným súťažiam a konkurenčnému prostrediu, ktoré sa na Slovensku začalo vytvárať až po našich prvých súťažiach na verejnú dopravu, na úrovni roku 2019," podotkla.

SAD Žilina zvíťazila s ponúknutou maximálnou celkovou ročnou cenou v dopravnom regióne horné Považie vo výške 10,5 milióna eur, v dopravnom regióne Kysuce 7,72 milióna eur a v dopravnom regióne Turiec 4,18 milióna eur, dodala hovorkyňa ŽSK.