Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 30. marec 2023Meniny má Vieroslava
< sekcia Regióny

Zlatá Baňa: Pri drevenom megafóne pribudla oddychová zóna

Atrakcia Hlas lesa - drevený megafón pri Zlatej Bani. Foto: teraz.sk

Súčasťou oddychovej zóny je šesť menších lavičiek v okolí ohniska, jeden veľký stôl a k nemu priľahlé dve lavice rovnakej dĺžky.

Prešov/Zlatá Baňa 8. novembra (TASR) - Pri obci Zlatá Baňa v lokalite zvanej Temný les pribudla počas jesene nová oddychová zóna. Jej súčasťou je aj už skôr postavená atrakcia drevený megafón. TASR o tom informoval František Baláž z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.

Oddychová zóna vznikla na pozemku obce Zlatá Baňa vedľa dreveného megafónu, ktorý stojí bezprostredne vedľa turistickej trasy na najvyšší kopec Slanských vrchov Šimonku a telesa bývalej lesnej železničky. Tá je v zime využívaná ako bežkárska trať.

"Toto miesto je veľmi navštevované práve vďaka atrakcii, ktorá tu pribudla ešte v roku 2019. Rozhodli sme sa, že tu vybudujeme oddychovú zónu pre všetkých návštevníkov, aby bol pre nich čas prežitý v prírode ešte príjemnejší," vyjadril sa výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Súčasťou oddychovej zóny je šesť menších lavičiek v okolí ohniska, jeden veľký stôl a k nemu priľahlé dve lavice rovnakej dĺžky. Pred osadením infraštruktúry prebehla aj menšia úprava pozemku tak, aby mohli byť lavice a stôl v rovnovážnej polohe. Súčasne sa vyhĺbilo ohnisko a obložilo kameňmi. Celá oddychová zóna je obsypaná makadamom pre lepšiu stabilitu, ako aj pohyb osôb.

Oddychová zóna a obnova dreveného megafónu bola realizovaná z finančných prostriedkov Ministerstva dopravy a výstavby SR. Samotný drevený megafón, ktorý znásobuje zvuky okolia zhotovilo Občianske združenie Hlas lesa vďaka príspevku súkromnej spoločnosti a podpore obce Zlatá Baňa. Celkové náklady predstavujú sumu 3248 eur.