< sekcia Regióny

V zlatomoravskej nemocnici by mala vzniknúť diabetologická ambulancia

Ilustračné foto. Foto: Špecializované ambulancie v odboroch gastroenterológia, dermatovenerológia či diabetológia majú po n

Diabetologická ambulancia bude umiestnená priamo v nemocnici, v pavilóne internistických disciplín. Lekár tam bude ordinovať tri dni v týždni.

Zlaté Moravce 8. júla (TASR) – Nemocnica Zlaté Moravce plánuje od augusta spustiť novú diabetologickú ambulanciu. Cieľom je rozšíriť služby pre pacientov, ktorí si zriadenie ambulancie dlhší čas žiadali.

„Otvorenie diabetologickej ambulancie bude v našej nemocnici novinkou, túto špecializovanú ambulanciu sme doposiaľ nemali. Dopyt pacientov a naše skúsenosti ukázali, že v regióne je široká skupina pacientov s už potvrdenou diagnózou diabetes a tiež vývoj ukazuje, že ich počet pravdepodobne bude stúpať," povedala námestníčka riaditeľa pre úsek liečebno-preventívnej starostlivosti Nina Horniaková.

Diabetologická ambulancia bude umiestnená priamo v nemocnici, v pavilóne internistických disciplín. Lekár tam bude ordinovať tri dni v týždni. „Aktuálne dolaďujeme všetky legislatívne záležitosti. Novú ambulanciu chceme spustiť od augusta," uviedla Horniaková.