Quantcast
< sekcia Regióny

Dopravný podnik mesta Žilina od augusta uzná ISIC karty

Ilustračné foto FOTO TASR/Pavol Ďurčo

Na dnešnom zasadnutí o tom rozhodli poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Žilina 30. júna (TASR) – Dopravný podnik mesta Žilina (DPMŽ) začne od 1. augusta uznávať v mestskej hromadnej doprave (MHD) v celom rozsahu študentské ISIC karty a dospelý sprievodca dieťa v kočíku bude cestovať bezplatne. Na dnešnom zasadnutí o tom rozhodli poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline.

Medzinárodné študentské ISIC karty uzná DPMŽ podľa jeho riaditeľa Jána Barienčíka ako bezkontaktné čipové karty aj ako doklad o zľave či o návšteve školy. "Do tejto bezkontaktnej čipovej karty mu môže dopravný podnik dobiť príslušné cesty. To znamená, že si nemusí vybavovať ďalšie karty a potvrdenia. Je to uľahčenie pre študentov. Takisto budeme uznávať ISIC karty vo vizuálnej podobe. To znamená, ak ju nebude chcieť použiť ako elektronickú kartu, budeme uznávať túto kartu ako doklad o zľave, o návšteve školy prostredníctvom príslušnej identifikačnej známky, takzvaného hologramu," povedal Barienčík.

Doplnil, že na základe podnetov občanov, skúseností z iných miest, iných dopravcov i vlastných skúseností sa rozhodli navrhnúť bezplatné cestovanie dospelej osoby, ktorá sprevádza dieťa v kočíku. "Cestujúci nebude platiť ani za prepravu kočíka, ani za seba samého. Ide aj o bezpečnosť prepravy dieťaťa. Keď je plný autobus alebo trolejbus, rodič sa prioritne musí starať o dieťa. O jeho bezpečnú prepravu, o jeho naloženie aj s kočíkom. A následne si má ešte označovať cestovný lístok. Tak sme to uľahčili týmto spôsobom," dodal riaditeľ DPMŽ.