Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 21. február 2024Meniny má Eleonóra
< sekcia Regióny

Značku Regionálny produkt Gemer -Malohont získalo 11 nových členov

Na archívnej snímke vstupná brána hradu Muráň v okrese Revúca, ilustračné foto. Foto: TASR - Branislav Caban

Značku získali napríklad sirkovské guľky s dynamitom, výrobcovia za studena lisovaných olejov, domácich cestovín z prepeličích vajec či remeselných pív.

Muráň 7. decembra (TASR) - Značka Regionálny produkt Gemer -Malohont sa rozrástla o 11 nových členov, označenie získali výrobcovia remeselných produktov, festival v Klenovci i ubytovanie v sedle Zbojská. Slávnostné odovzdávanie certifikátov sa konalo vo štvrtok v obci Muráň. TASR o tom informovala oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer, ktorá je koordinátorom regionálnej značky.

Značku Regionálny produkt Gemer-Malohont získali úspešní žiadatelia, ktorí sa zapojili do v poradí už ôsmej výzvy o certifikáciu. "Cieľom značky je podporiť tých, ktorí prispievajú k udržateľnému rozvoju regiónu a zároveň chránia jeho prírodné a kultúrne bohatstvo," priblížila iniciátorka vzniku značky Miroslava Vargová.

Certifikáty o regionálnom označení si vo štvrtok v Muráni prevzalo 11 nových členov. Značku získali napríklad sirkovské guľky s dynamitom, výrobcovia za studena lisovaných olejov, domácich cestovín z prepeličích vajec, remeselných pív, dekorácií z dreva či mäsových a kožených výrobkov. Označenie získal aj festival Klenovská rontouka organizovaný Gemersko-malohontským osvetovým strediskom či tradičné ubytovanie v sedle Zbojská.

"Hodnotenie a výber predložených produktov či služieb nebolo jednoduché, ale podľa nastavených kritérií vieme, že výsledkom sú kvalitné a tradičné ukážky udržiavania hodnoty v regióne. Nadchádzajúca sezóna 2024 prinesie množstvo príležitostí na prezentáciu a podporu miestnych remeselníkov a my veríme, že spolupráca s novými, ale takisto aj aktuálnymi držiteľmi značky sa ešte zlepší," dodal koordinátor regionálnej značky Gemer - Malohont Branislav Očkaik.