< sekcia Regióny

Zo strany Smer-SD odchádza aj primátor Novej Dubnice Peter Marušinec

Tlačová konferencia strany Smer – sociálna demokracia, archívne foto. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Potenciál videl v osobne Petra Pellegriniho ako budúceho potenciálneho predsedu strany Smer-SD, ktorý mal možnosť s touto stranou dosiahnuť výsledky, ktoré dosahovala v minulosti.

Nová Dubnica 10. septembra (TASR) – Primátor Novej Dubnice Peter Marušinec je po považskobystrickom primátorovi Karolovi Janasovi už druhou hlavou mesta na severe Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorá opustila stranu Smer-SD. Marušinec pripustil, že sa pridá k novovznikajúcej strane Petra Pellegriniho.

„Po zrelom zhodnotení udalostí a po personálnej výmene predstaviteľov strany Smer–SD ma tieto kroky nepresvedčili, že by sa mala uberať novou cestou obmeny vedenia a novej perspektívy. Po 18 rokov pôsobenia v strane som vyhodnotil situáciu tak, že tieto zmeny nevedú k nejakému ďalšiemu napredovaniu strany,“ informoval TASR Marušinec, ktorý je zároveň poslancom Zastupiteľstva TSK.

Ako dodal, potenciál videl v osobne Petra Pellegriniho ako budúceho potenciálneho predsedu strany Smer-SD, ktorý mal možnosť s touto stranou dosiahnuť výsledky, ktoré dosahovala v minulosti.

„Čo sa týka môjho pôsobenia v strane Hlas-SD, komunikujem s krajskými predstaviteľmi a nevylučujem, že moje sympatie a kroky budú viesť týmto smerom,“ doplnil novodubnický primátor s tým, že v TSK bude aj naďalej podporovať súčasného predsedu Jaroslava Bašku.