Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 13. jún 2024
< sekcia Regióny

Zoo v Bratislave získala ocenenie za odchov mláďaťa orangutana

Na archívnej snímke orangutan. Foto: TASR - Miroslav Košírer

Mláďa orangutana sumatrianskeho, samec Cahya, je doposiaľ prvé úspešne odchované mláďa orangutana sumatrianskeho nielen v bratislavskej zoo, ale aj na Slovensku.

Bratislava 25. mája (TASR) - Zoologická záhrada v Bratislave získala ocenenie za odchov mláďaťa orangutana sumatrianskeho. V súťaži Bílý slon obsadila druhé miesto v kategórii cicavcov. TASR o tom informovala Alexandra Ritterová zo zoo.

Súťaž Bílý slon každoročne oceňuje mimoriadne chovateľské úspechy českých a slovenských zoologických záhrad. Mláďa orangutana sumatrianskeho, samec Cahya, je doposiaľ prvé úspešne odchované mláďa orangutana sumatrianskeho nielen v bratislavskej zoo, ale aj na Slovensku. "Orangutany sumatrianske patria medzi kriticky ohrozené živočíšne druhy. Rast voľne žijúcej populácie je veľmi pomalý, keďže v ich prirodzenom prostredí výskytu sú samice schopné priviesť na svet iba jedno mláďa raz za osem až deväť rokov," priblížila Ritterová.

Do jubilejného 30. ročníka súťaže sa prihlásilo 14 zoologických záhrad z Českej a Slovenskej republiky. Prvé miesto v súťaži získala zoo v Prahe s odchovom šupinavca čínskeho a tretie miesto obsadila Národná zoologická záhrada Bojnice s mačkou divou.