< sekcia Regióny

ZRÁŽKA AUTA S KAMIÓNOM: Jeden mŕtvy a dvaja sú zranení

Na snímke auto po zrážke s kamiónom. Foto: HaZZ/Facebook

Hasiči z Prievidze vytiahli zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia.

Nitrica 24. júna (TASR) - Život jednej osoby a ďalších dvoch zranených si vyžiadala dopravná nehoda osobného auta a kamiónu, ku ktorej došlo v pondelok popoludní na ceste I/9 v katastri Nitrice v okrese Prievidza. Pri udalosti zasahujú hasiči, informovala TASR Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Pri nehode došlo k zrážke osobného motorového vozidla a kamiónu, pričom obe vozidlá skončili po náraze mimo vozovky. V čase udalosti sa vo vozidlách nachádzali traja účastníci. Následkom nehody utrpela jedna osoba zranenia nezlučiteľné so životom a dve osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu," uviedla Križanová.Hasiči z Prievidze podľa nej vyslobodili zakliesnenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti Záchrannej zdravotnej služby.

Štátna cesta je momentálne uzavretá.