Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Regióny

Budovu kotolne pri zvolenskej nemocnici sa chystajú odstrániť

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Silvia Tannhauserová

Po zvolaní miestneho zisťovania so stavebným úradom vo Zvolene začiatkom októbra vydali nariadenie na odstránenie stavby.

Zvolen 30. novembra (TASR) - Nevyužívanú starú budovu kotolne pri zvolenskej nemocnici, ktorá je v havarijnom stave, plánujú v týchto dňoch odstrániť. TASR to potvrdila hovorkyňa Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Lenka Štepáneková, ktorý je vlastníkom budovy.

Pripomenula, že koncom októbra bola dodaná prvá verzia projektovej dokumentácie na odstránenie stavby. "Vzhľadom na efektivitu využitia verejných zdrojov čakáme na dodanie cenových ponúk na asanáciu časti stavby a následnú čiastočnú rekonštrukciu objektu," spomenula s tým, že sanácia objektu mohla byť na prelome mesiacov november a december.

Ako dodala, koncom septembra, hneď po zistení havarijnej situácie, na stavbu prišiel statik, ktorý dodal statický posudok. "Daný priestor bol v tom čase oplotený, aby sa zabránilo pohybu osôb v blízkosti poškodenej stavby," zdôraznila. Po zvolaní miestneho zisťovania so stavebným úradom vo Zvolene začiatkom októbra vydali nariadenie na odstránenie stavby.

Budovu kotolne nemocnica v súčasnosti nevyužíva. "Stavba praská a hoci je podopretá betónovými piliermi, jej aktuálny statický stav sa ešte zhoršil vplyvom poveternostných podmienok," informovala na jeseň riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.