Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 6. december 2023Meniny má Mikuláš
< sekcia Regióny

Druhým viceprimátorom Zvolena je Ľubomír Zdút-Šťastný

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Ľubomír Zdút-Šťastný vo vlaňajších jesenných voľbách opätovne získal dôveru voličov, keď kandidoval za Centrálnu mestskú zónu Západ.

Zvolen 10. januára (TASR) - Druhým viceprimátorom Zvolena je Ľubomír Zdút-Šťastný. V uplynulom volebnom období pôsobil ako mestský poslanec. TASR o tom v utorok informoval hovorca Zvolena Martin Svatuška.

Pripomenul, že hlavnými oblasťami jeho činnosti budú školstvo, šport, sociálna oblasť, ale aj eurofondy a iné mimorozpočtové zdroje. "Aby sa naše mesto mohlo rozvíjať aj v aktuálnej situácii, rozhodne potrebujeme získavať zdroje z eurofondov i ďalších mimorozpočtových zdrojov. A presne túto oblasť zastreší Ľubomír Zdút-Šťastný," uviedol primátor mesta Zvolen Vladimír Maňka.

Od decembra je zvolenským viceprimátorom aj Miroslav Kusein. V minulosti bol primátorom a v uplynulom období pôsobil ako mestský poslanec. "S pánmi Kuseinom i Zdútom-Šťastným sme sa dohodli na čiastočnom pracovnom úväzku," spresnil primátor.

Ako ďalej podotkol, mesto Zvolen spoločne s mestom Sliač a obcami Budča, Kováčová a Lieskovec vytvorili v uplynulom období partnerstvo, ktoré môže čerpať extra peniaze z eurofondov na regionálny rozvoj. Okrem toho mesto podľa neho postupne pripravuje projekty, s ktorými sa bude uchádzať o peniaze z plánu obnovy a odolnosti a z ďalších zdrojov.

Ľubomír Zdút-Šťastný vo vlaňajších jesenných voľbách opätovne získal dôveru voličov, keď kandidoval za Centrálnu mestskú zónu Západ.