< sekcia Regióny

Zvolenská nemocnica vyčlenila pre pacientov s COVID-19 ďalšie lôžka

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

V nemocnici od konca septembra platí zákaz návštev pacientov.

Zvolen 30. novembra (TASR) – Zvolenská nemocnica vyčlenila pre pacientov s ochorením COVID-19 ďalšie lôžka. Zariadenie má k dispozícii 36 reprofilizovaných lôžok, pre aktuálnu situáciu však vyčlenilo ďalších desať. TASR o tom informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

„K pondelkovému ránu evidujeme 36 zamestnancov pozitívnych na nový koronavírus, jedného máme v karanténe. Na oddelení pre pacientov s týmto ochorením poskytujeme zdravotnú starostlivosť za prísnych protiepidemiologických opatrení 32 pacientom, traja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu,“ uviedla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Bezplatné testovanie na ochorenie COVID-19 antigénovými testami je aj pri nemocnici vo Zvolene. Miesto je zriadené pri poliklinike vedľa detského pavilónu. „Minulý týždeň otestovali 551 záujemcov, 17 z nich malo pozitívny výsledok,“ spomenula hovorkyňa.

Vo zvolenskej nemocnici od konca septembra platí zákaz návštev pacientov. Z preventívnych dôvodov trvá tento stav aj naďalej, aby sa medzi ľuďmi nešíril nový koronavírus.