Regióny

Múzeum v R. Sobote vystavuje zreštaurovaný obraz cisárovnej Sissi

epriaznivý stav obrazu si vyžiadal komplexné odborné reštaurovanie, ktoré zamedzilo ďalšiu degradáciu zbierkového predmetu a prinavrátilo jeho pôvodné výtvarno-estetické kvality.

VIDEO: Opatová žila folklórom, uskutočnil sa tam Deň kroja

Celý krojovaný sprievod dorazil do mlyna, kde ich čakala mladá nevesta a účastníci sprievodu mali možnosť ukázať svoje umenie.,aktualizované 

Požiar v Z. Kostoľanoch si vyžiadal dvoch zranených

Obec je obyvateľom bytového domu ochotná pomôcť.

Už aj Banská Štiavnica má svoju 0-eurovú bankovku

Z predaja bankoviek a mincí budú mať podľa Javorskej úžitok všetci obyvatelia aj návštevníci mesta, pretože z týchto peňazí budú financované aktivity rozvíjajúce projekt Zaľúbená Štiavnica.

V Bratislave otvorili výstavu Ján Pavol II. a Slovensko

Medzi vystavenými fotografiami nechýba záber, ktorý zachytáva historický pápežov bozk slovenskej zeme po pristátí na vajnorskom letisku v Bratislave 22. apríla 1990.

Centrum sociálnych služieb v Prešove je v karanténe

Ďalších 44 pracovníkov je v domácej karanténe. Dôvodom je, že v tomto CSS uplynulý týždeň ordinoval lekár a jeho zdravotná sestra, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

Envirorezort vykonáva v areáli Istrochemu dva geologické prieskumy

Ministerstvo vykonáva prieskum v bratislavskej Rači – Žabom majeri a Ružinove, prvom kanáli chemických odpadových vôd.

Kežmarské letné kúpalisko otvorí svoju štvrtú sezónu v novom šate

Návštevníci kúpaliska budú povinní dodržiavať usmernenia prevádzkovateľa a zachovávať odstup medzi jednotlivcami alebo členmi skupín najmenej dva metre.

Kontajnerový medveď sa opäť vrátil do Liptovskej Porúbky

Medveď sa opakovane vracia, hľadá stojiská odpadu. Pri nájomných bytoch kontajnery zabezpečili retiazkou, tam už medveď nechodí, no našiel si nové lokality.

Bratislava a neziskovky budú spolupracovať ohľadom dostupného bývania

Projekt dostupného bývania s prvkami housing first má poskytnúť rodinám bez domova a ľuďom bez domova v seniorskom veku či so zdravotným postihnutím samotné bývanie.

Sitniansky okruh vedúci po úpätí Sitna obnovia

Región Banská Štiavnica vyznačí trasu aj pre rekreačných cyklistov.

Obvinili vodiča z Hrachova, ktorý mal v krvi tri promile alkoholu

odič skončil v policajnej cele a po vykonaní procesných úkonov bol spracovaný podnet na superrýchle konanie.

Diela z Výtvarného spektra Košického kraja majú výstavu

Výtvarné spektrum Košického kraja je postupová súťaž a výstava neprofesionálnej výtvarnej tvorby, do ktorej sa každoročne zapájajú výtvarníci zo všetkých okresov kraja.

V Komárne prerokovali strategický plán smerovania a rozvoja prístavu

V rámci prípravnej fázy je už strategický plán ukončený a v podstate schválený Európskou komisiou (EK). Všetky tieto zámery sú financované Európskou úniou, konštatoval generálny riaditeľ.

Vráble chcú smart technológiami modernizovať mesto

Celkové náklady na realizáciu projektu predstavujú vyše 867.000 eur, finančné prostriedky chce samospráva získať z eurofondov.

Nezvestného Mareka Michalíka z Kostolca vypátrali

Po mužovi polícia pátrala po tom, ako ešte v pondelok 6. júla ráno odišiel z domu v obci Stupné, na poludnie telefonoval svojej manželke a potom sa nikomu neozval.

Tri desaťročia tvorby výtvarníkov predstavuje Salón ZVUZS 1990-2020

Na výstave sa predstaví od štvrtka 43 autorov s takmer 120 dielami.

Nitriansky kraj mal uvoľniť dotácie, napokon o nich ani nerokovali

Krajskí poslanci vyplatenie dotácií na šport a kultúru pred časom stopli pre koronakrízu. Po zmiernení opatrení mali na svojom júlovom rokovaní peniaze opäť uvoľniť.

M.Vallo: Intenzívny výskyt komárov nie je pre nezvládnutý postrek

Okrem najvýznamnejšej skupiny komárov, ktorá sa liahne v zaplavovaných územiach, sa vyskytujú aj druhy, ktoré sa po intenzívnych zrážkach liahnu v malých nádržkách vody priamo v korunách stromov.

V košickej botanickej záhrade pribudne nový dendrologický chodník

Na tento projekt získali finančný príspevok vo výške takmer 50.000 eur v rámci výzvy operačného programu Interreg Slovenská republika - Maďarsko - Fond malých projektov pre východnú programovú oblasť.