MS vo futbale 2026
Všetky správy
Výrazný útlm oproti sobote eviduje obec Kechnec. V sobotu otestovali na troch odberných miestach zhruba 1600 ľudí, v nedeľu do 16.00 h približne 200.
V okrese Banská Štiavnica urobili zdravotníci v sobotu 7632 testov na ochorenie COVID-19 a z nich bolo 20 pozitívnych.
Požiadavka na testovanie zhruba 600 zahraničných študentov ubytovaných na banskobystrických internátoch prišla od rektora UMB.
Dovedna 161.917 ľudí sa zúčastnilo na testovaní v okresoch Žilina, Bytča, Čadca a Kysucké Nové Mesto. Odberné tímy tam odhalili 2982 pozitívne testovaných, čo predstavuje 1,84 percenta.
Od soboty polícia SR podľa nej zaznamenala 24 prípadov opakovaných testov, to znamená, že občania, ktorým vyšiel test pozitívny, si išli jeho výsledok overiť na iné odberné miesto.
V samotnom meste Trebišov malo pozitívny test na nový koronavírus 34 ľudí.
V nedeľu tímy otvorili všetkých 38 plánovaných odberných miest v okrese. Vo väčšine odberných miest obyvateľov momentálne otestujú bez čakania.
Odberné tímy v Bojniciach v sobotu vykonali 2572 testov, pozitívnych z nich bolo 44.
V meste s približne 6350 obyvateľmi majú zriadených päť odberných miest, z toho sú tri v exteriéri.
Od minulej soboty je krajina tzv. červenou zónou a príslušné obmedzenia zahŕňajúce čiastočné uzavretie škôl či reštaurácií tak platia na celom území krajiny.
Najvyšší počet nových potvrdených infekcií zaevidovali v hlavnom meste Kyjev.
Poukázal pritom na vedecké pochybnosti o efektivite testov a ich nižšej senzibilite odhaliť infikovaných.
Pokojná atmosféra je počas druhého dňa testovania na ochorenie COVID-19 aj v Detve. Potvrdil to primátor mesta Ján Šufliarský s tým, že v rade už ľudia nečakajú tak, ako v sobotu.
V Nižnej Myšli v sobotu otestovali 850 ľudí, všetci mali negatívny test na nový koronavírus. Celkovo na testovanie očakávajú 1300 obyvateľov.
V meste Banská Bystrica otestovali 24.434 občanov, z toho 234 ich bolo pozitívnych.
V Žiline by sa malo počas víkendu otestovať na 71 odberných miestach približne 65.000 ľudí s trvalým pobytom a v určenej vekovej kategórii.
Záujem o celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 v druhom najväčšom meste na Slovensku v nedeľu dopoludnia opadol.
V nemocničnom ošetrení je 4205 pacientov, z ktorých 306 je napojených na umelú pľúcnu ventiláciu.
Mesto zriadilo v areáli Filozofickej fakulty Univerzity Mateja Bela (UMB) v spolupráci so Slovenským Červeným krížom mobilnú odbernú jednotku, kde sa začalo s testovaním zahraničných študentov.
Keďže viacero tímov nestihne pre pandémiu koronavírusu odohrať plánovaných 23 duelov základnej časti, musela MLS zmeniť bodovací systém.