Slovensko

Á. Ravasz: Stratifikáciu podporiť chceme, považujeme ju za dôležitú

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská v pondelok potvrdila, že projekt stratifikácie nemocníc nebude mať formu ústavného zákona, čo od šéfky rezortu žiadal predseda Smeru-SD Robert Fico.

Most-Híd a SMK chcú uzatvoriť rokovania o možnej koalícii

Jednou z problémových tém je tiež podiel ľudí na potenciálnej kandidátke.

M. Lajčák prijal novú veľvyslankyňu USA na Slovensku B. Brinkovú

Brinkovú na post veľvyslankyne USA na Slovensku v marci nominoval americký prezident Donald Trump, neskôr jej nomináciu schválil Senát. ,aktualizované 

SNSĽP: Na Slovensku chýbajú súdni znalci z pedopsychiatrie

Na konferencii, ktorá sa konala cez víkend, pedopsychiatri a detskí psychológovia upozornili na problém, ktorý sa dotýka nielen ich profesionality, ale aj ochrany ich osobnostných práv.

Záchranári sa boja o životy mužov uviaznutých v tatranskej jaskyni

Na pomoc uviaznutým jaskyniarom prišli aj experti zo Slovenska.,aktualizované 

Sme rodina: Statočných prokurátorov a policajtov podporujeme

V rámci vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyšetruje Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) aj trestnú činnosť predstaviteľov štátnych a justičných orgánov.

V uplynulom týždni došlo k dvom zrážkam vlaku s človekom

Vlak zrazil a usmrtil dve osoby, ktoré sa neoprávnene pohybovali po koľajisku v obci Cífer a vo výhybni Pial. Návestní majstri našli mŕtvolu muža v úseku Turany - Vrútky nákladná stanica.

Ďalšími kandidátmi na ústavných sudcov sú L. Duľa a Z. Pitoňáková

Poslanci parlamentu majú kandidátov na ústavných sudcov voliť na nasledujúcej schôdzi, ktorá sa začne 10. septembra. Pôjde už o piatu voľbu.

Danko ďakuje Hlinovi, že robí reklamu stožiaru pred budovou parlamentu

KDH podľa slov svojho predsedu gestom reagovalo na Dankovu iniciatívu postaviť pred parlamentom stožiar so štátnou vlajkou.

KDH vyvesilo na stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku

Stožiar KDH symbolicky chráni Pečniansky les, doteraz bol najvyšší na Slovensku. Kapitánska výložka zostane na ňom do 1. septembra 2019.,aktualizované 

Firmy akceptujú preukaz ISIC ako náhradu potvrdenia o návšteve školy

Zo štatistík CKM SYTS vyplýva, že počet poskytnutých zliav po online overení platnosti preukazu sa v prvom polroku medziročne zvýšil o viac ako 300 percent.

Obžaloby v prípade vraždy J. Kuciaka by mali byť vznesené v novembri

V prípade obvinených ide podľa prokurátora o dôvodné podozrenie v súvislosti so štyrmi dokonanými vraždami a v súvislosti s prípravou najmenej troch vrážd.,aktualizované 

Prokurátor: Zaistený telefón s Threemou je jednoznačne Mariana K.

V mobile sa mala nachádzať vyexportovaná záloha komunikácie prostredníctvom aplikácie Threema. V nej mal Marian K. komunikovať s obvinenou Alenou Zs.

Medzi zadržanými migrantmi z Afganistanu bolo 16 maloletých

Celkovo sa malo z Maďarska dopraviť vlakom približne 30 migrantov schovaných pod vagónmi.

SR nemá v oblasti detskej psychológie a pedopsychiatrie dostatok lôžok

Tento alarmujúci stav začali riešiť zodpovedné orgány v čo najkratšom čase a to vybudovaním doliečovacích lôžok, obnovou pedopsychiatrických lôžok a lôžok pre adolescentov v Košiciach.

Pre R. Rašiho je Marian K. nedôveryhodný

Spájanie Smeru-SD s ĽSNS Rašiho znepokojuje.,aktualizované 

Reakcie opozičných politikov na vyjadrenia špeciálnej prokuratúry

Remišová zdôraznila závažnosť prepojení predstaviteľov štátnych orgánov s ľuďmi okolo podnikateľa Mariana K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. ,aktualizované 

Čaputová dôveruje vyšetrovateľom a prokurátorom v kauze vraždy Kuciaka

Čaputová zdieľa presvedčenie vyšetrovateľov i dozorujúcich prokurátorov, že v záujme vyšetrenia celého prípadu je potrebné, aby dotknutí ľudia prišli dobrovoľne v tejto veci vypovedať.

OĽaNO:Saková a Lučanský by mali vysvetliť prepojenia polície s Bödörom

Hnutie obzvlášť znepokojuje, že by Bödör mal o svojom zadržaní dozvedieť aj po výmene policajného prezidenta. Pripomína, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je Bödörovým švagrom.