Slovensko

V testovaní osôb pokračovali aj slovenskí hasiči

V odbere vzoriek pokračovala aj posádka Horskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, a to v Centre účelových zariadení Smrekovec a v Kúpeľno-rehabilitačnom ústave Bystrá v Liptovskom Jáne.

Ministerstvo dopravy predstaví opatrenia na pomoc cestovnému ruchu

Návrh novely zákona o zájazdoch, ktorý Doležal predloží na rokovanie vlády, bude obsahovať odklad čerpania služby formou tzv. voucheru na budúce služby.

Policajti i hasiči budú mať počas krízy nárok na platené voľno

Nárok na plat vo výške 100 percent budú mať v prípade, ak im bola karanténa nariadená v súvislosti s výkonom služby.,aktualizované 

Premiér vyzval ľudí, aby rešpektovali obmedzenia, ktoré prijala vláda

Dodal, že keby verejnosť nenasadila do spoločného boja svoju zodpovednosť a odhodlanie, rozhodnutia vlády by zostali len zdrapom papiera.

Exminister L. Sólymos kritizuje posunutie zavedenia zálohového systému

Zmeny schválili v utorok poslanci parlamentu.

Zastupiteľstvá obcí i krajov budú môcť rokovať cez videokonferenciu

Vo výnimočných prípadoch pre vážne dôvody bude môcť obecné zastupiteľstvo prijať uznesenie aj spôsobom per rollam, a to buď korešpondenčným hlasovaním v listinnej podobe, alebo e-mailom.,aktualizované 

Británia zaznamenala 786 nových úmrtí, celkový počet stúpol na 6159

Britského premiéra Borisa Johnsona v pondelok previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti v Nemocnici sv. Tomáša po tom, ako sa jeho zdravotný stav zhoršil.

Prezident PZ Lučanský žiada občanov, aby rešpektovala nariadenie vlády

Dôvod výnimky z obmedzenia voľného pohybu od 8. 4. do 13. 4. bude musieť každý kontrolovaný občan doložiť hodnoverným spôsobom, napríklad potvrdením od zamestnávateľa či živnostenským listom.

Policajné hliadky budú na hraniciach okresov i v mestách

Polícia avizuje kontroly zákazu pohybu na hraniciach okresov. Pripomína, že výnimku majú tí, ktorí cestujú do a z práce alebo v súvislosti s podnikaním či obdobnou činnosťou.,aktualizované 

Zavedenie zálohového systému jednorazových obalov sa posunie

Zavedenie zálohovania jednorazových obalov sa tak posunie na rok 2023. ,aktualizované 

R. Fico označil opatrenia v súvislosti s pandémiou za mocenské gesto

Poslanec Ľubomír Petrák (Smer-SD) poznamenal, že je ťažké odhadnúť, či by ľuďom stačili odporúčania, vládne opatrenia však považuje za príliš prísne.

Od stredy budú otvorené len niektoré hraničné priechody

Zo vzdušných hraníc budú podľa polície otvorené priechody na letiskách v Bratislave, Košiciach, Poprade, v Piešťanoch a Sliači.

Koronavírus budú testovať aj veterinári, urobia až 300 testov denne

V laboratóriách, kde sa testuje napríklad vtáčia chrípka, tak budú odborníci z veterinárneho ústavu analyzovať odobraté vzorky občanov. ,aktualizované 

I. Korčok v stredu preberie rezort diplomacie od R. Sulíka

Sulík dočasne zastupuje Korčoka, ktorý doteraz pôsobil ako veľvyslanec SR v Spojených štátoch amerických a po návrate na Slovensko musel absolvovať povinnú dvojtýždňovú karanténu.

Niektorí koaliční partneri s obmedzením pohybu cez sviatky nesúhlasili

Sulík v utorok pred novinármi uviedol, že rozhodnutie väčšiny vo vláde rešpektuje, no vedel by si predstaviť, aby sa hneď po Veľkej noci uvoľňovali ďalšie časti ekonomiky.

Právnik: Obmedzenie pohybu je ústavné, problémom môžu byť výnimky

Voľný pohyb osôb vláda obmedzí v súvislosti s novým koronavírusom na obdobie od stredy 8. apríla od 00.00 h až do pondelka 13. apríla do 23.59 h.

Ľudskoprávny výbor pozval na nasledujúce rokovanie S. Pötheovú

Postupom Úradu na ochranu osobných údajov došlo k porušeniu práva na slobodu prejavu a základných princípov správneho konania a dobrej verejnej správy, vysvetlil Dostál.

Webstránka MZ SR môže mať menšie výpadky pre extrémnu vyťaženosť

Dôvodom je extrémna vyťaženosť a návštevnosť webu.

Slovensko má už 13 vyliečených z ochorenia COVID-19

V slovenských nemocniciach je podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) na pľúcnej ventilácii aktuálne šesť pacientov.,aktualizované 

Horskí záchranári vyzývajú k dodržiavaniu opatrení počas sviatkov

HZS žiada o dodržiavanie odporúčaného odstupu na parkoviskách a nosenie rúška.