Slovensko

Rezort zdravotníctva: Pacient nesmie byť pri rokovaniach rukojemníkom

Ministerstvo zdravotníctva do zmluvných vzťahov medzi poskytovateľmi a zdravotnými poisťovňami nevstupuje. Situáciu však monitoruje na dennej báze.

Vereš: Objav planétky Farout prispieva k poznaniu o Slnečnej sústave

Objavená planétka patrí medzi tzv. transneptunické objekty, ktoré sa nachádzajú v pásme za obežnou dráhou planéty Neptún vo vzdialenosti viac ako 30 AU.

M. Lajčák udelil Zlatú plaketu A. Tomanovej Makanovej

Lajčák ocenil dlhodobú činnosť bývalej predsedníčky v oblasti podpory rozvoja slovenskej komunity v Srbskej republike, ako aj jej vklad k rozvoju vzťahov slovenskej komunity v Srbsku so Slovenskom.

Kiska: Prítomnosť vojakov na misii NATO v Lotyšku dáva pocit bezpečia

Na základe pochvalných slov od kanadského veliteľa Kiska informoval, že vojaci sú pripravení zasiahnuť v prípade, ak by bola ohrozená bezpečnosť ktorejkoľvek krajiny NATO.

SHMÚ: V noci na utorok bolo najchladnejšie v Banskobystrickom kraji

Teplota v noci v Čiernom Balogu bola -16,8 stupňa Celzia, v Radzovciach -16,2 stupňa Celzia a v Skerešove -16 stupňov Celzia.

ÚDZS: Je nevyhnutné, aby sa ZAP a VšZP dohodli

Predstavitelia ZAP sa na tlačovej konferencii vyjadrili, že VšZP kontinuálne pokračuje s nemiestnym oslovovaním ambulantných poskytovateľov, ktorým zasiela zjavne nepravdivé a zavádzajúce informácie

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

V súťaži o najkrajšiu známku sveta Nexofil Award 2018 v Madride sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na druhom mieste v kategórii Najlepší hárček poštovej známky na svete.

Krajská prokuratúra v Trenčíne zrušila obvinenie 12 aktivistom

Trestné konanie sa však podľa Greenpeace nekončí a vyšetrovanie sa zameria na to, či nedošlo k spáchaniu zločinu všeobecného ohrozenia, a teda či nebol ohrozený život, zdravie a majetok.,aktualizované 

SMK chce v eurovoľbách získať dva mandáty v Európskom parlamente

Šéf strany zhodnotil aj nedávne novembrové komunálne voľby. Oproti roku 2014 sa podľa jeho slov SMK podarilo získať viac mandátov v prípade starostov a aj v prípade poslancov miestnych samospráv.

Zamestnávateľom pribudla povinnosť pri zamestnancoch v 2. kategórii

Vo formulári bude musieť zamestnávateľ vyplniť údaje ako názov profesií s uvedením faktorov práce a pracovného prostredia, ktorým sú zamestnanci vystavení v kategórii 2.

Komora učiteľov a Nadácia Zastavme korupciu podali trestné oznámenie

Verejnosť má právo vedieť, prečo sa toto stalo, čo spôsobilo hackerský útok, či naozaj unikli informácie dôležité a kto je za to zodpovedný, povedal prezident SKU Vladimír Crmoman.,aktualizované 

R. Mistrík: Na podpore KDH mi záleží

Mistrík tak reagoval na uznesenie Rady KDH, podľa ktorého kresťanskí demokrati po vyčerpaní iných možností podporia v prezidentských voľbách kandidáta s podporou opozičných strán.

M. Lajčák rokoval s generálnym tajomníkom OBSE T. Gremingerom

Minister informoval Gremingera o finalizácii príprav Slovenska na predsedníctvo, vrátane predkladaného materiálu o prioritách na stredajšie (19.12.) rokovanie vlády.

RegioJet v súvislosti so sviatkami posilňuje spoje medzi SR a ČR

Na trase Praha - Košice a späť bude spoločnosť posilňovať denné i nočné spoje.

Špecializovaný trestný súd zamietol žiadosť o prepustenie Aleny Zs.

Investigatívneho novinára a jeho snúbenicu zastrelili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.,aktualizované 

Výrazná akademická posila

Národohospodárska fakulta EU v Bratislave získa budúci rok výraznú akademickú posilu.

SK8 predloží návrhy k novele zákona o sociálnych službách

So zástupcami neverejných poskytovateľov riešili predsedovia krajov aktuálne problémy, ktoré táto úprava môže priniesť.

P. Pellegrini: Ak EÚ nepomôže Afrike, bude mať neskôr vážny problém

Premiér SR ďalej uviedol, že neformálny summit vo Viedni nie je venovaný problematike migrácie, ale skôr budúcnosti a rozvoju afrického kontinentu.

Prezidenti A. Kiska a R. Véjonis zdôraznili potrebu jednotnej EÚ

Kiska ozrejmil, že Slovensko i Lotyšsko prešli výraznými zmenami.