< sekcia Slovensko

Toto je nový minister zdravotníctva, Viliam Čislák

Nový minister zdravotníctva SR Viliam Čislák so svojou predchodkyňou vo funkcii Zuzanou Zvolenskou. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 6. novembra (TASR) - Nastúpil po Zuzane Zvolenskej, ktorej zlomila krk kauza predraženého nákupu CT prístroja.

Bratislava 6. novembra (TASR) - Prezident SR Andrej Kiska prijal dnes v Prezidentskom paláci demisiu ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej (nominantka Smeru-SD). Za jej nástupcu vymenoval doterajšieho štátneho tajomníka rezortu Viliama Čisláka. TASR prináša profil MUDr. Viliama Čisláka, MPH/MBA.

Viliam Čislák sa narodil 12. marca 1972 v Košiciach. Štúdium na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave ukončil v roku 1997. Odborníkom pre riadenie verejného zdravotníctva sa stal v roku 2011 po ukončení štúdia na bratislavskej Fakulte verejného zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity (FVZ SZU).

Prezident prijal demisiu Zvolenskej, vo funkcii ju nahradí Čislák

V rokoch 1990-1991 pracoval ako sanitár vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Košiciach a od roku 1997 do 2003 ako lekár na košickej Klinike úrazovej chirurgie Fakultnej nemocnice L. Pasteura. V rokoch 2004 až 2007 pôsobil ako lekár v AIR - TRANSPORT EUROPE, spol. s r. o. v Poprade. Skúsenosti s riadením získal ako námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici s poliklinikou sv. Barbory v Rožňave a ako šéf Záchrannej služby Košice. Pracoval tiež ako manažér pre zdravotnú starostlivosť akciovej spoločnosti Svet zdravia.

Dňa 11. apríla 2012 ho vláda SR vymenovala do funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky.

Viliam Čislák je ženatý a má dve deti.