< sekcia Slovensko

A. Danko: Termín voľby kandidátov na ÚS oznámim v piatok

Andrej Danko, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

A. Danko tiež potvrdil, že predseda Smeru-SD Robert Fico sa v stredu ospravedlnil z účasti na rokovaní parlamentu pre práceneschopnosť.

Bratislava 18. septembra (TASR) - Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) oznámi presný termín voľby kandidátov na ústavných sudcov v piatok (20.9.), pravdepodobne však bude v stredu (25.9.) alebo štvrtok (26.9.) o 17.00 h. Uviedol to v stredu na tlačovej konferencii.

"Bavili sme sa aj o forme. Dohodli sme sa, že každému klubu dávame voľnú ruku. Voľba bude verejná. Verejnosť bude zachovaná identifikáciou hlasovacieho lístka, nebude sa hlasovať kartou. Ani Robert Fico nenamietal. Každý si stojíme za svojím, ja som za verejnú voľbu," priblížil Danko. Je tiež presvedčený, že tlak by nemal smerovať len do parlamentu, ale aj do prezidentskej kancelárie.

Danko tiež potvrdil, že predseda Smeru-SD Robert Fico sa v stredu ospravedlnil z účasti na rokovaní parlamentu pre práceneschopnosť. "Včera som s ním bol, bol dosť chorý," dodal. Podľa neho však nejde o žiadnu "senzáciu". Danko tiež avizoval, že vo štvrtok (19.9.) alebo v piatok (20.9.) bude koaličná rada.