Quantcast
< sekcia Slovensko

V Abú Zabí slávnostne otvorili slovenské veľvyslanectvo

Predseda vlády SR Robert Fico (vľavo) a viceprezident a predseda vlády Spojených arabských emirátov (SAE) a súčasne dubajský emír Mohammed al Maktoum (vpravo) počas rokovania v Dubaji 21. decembra 2015. Foto: TASR/Úrad vlády SR

Zastupiteľský úrad vytvorí lepšie predpoklady na podporu slovenského exportu do tejto oblasti.

Abú Zabí 21. decembra (TASR) - Predseda vlády SR Robert Fico a podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák dnes slávnostne otvorili v hlavnom meste Spojených arabských emirátov (SAE) Abú Zabí veľvyslanectvo Slovenskej republiky. Stalo sa tak v rámci ich oficiálnej návštevy v SAE. Veľvyslanectvo okrem diplomatickej činnosti a ekonomickej diplomacie vykonáva aj niektoré konzulárne úkony.

Región, v ktorom sa Spojené arabské emiráty nachádzajú, patrí medzi najvýznamnejšie svetové finančné a investičné centrá. Zastupiteľský úrad SR v Abú Zabí preto vytvorí lepšie predpoklady na podporu slovenského exportu do tejto oblasti. Zároveň posilní aktivity smerujúce k zvyšovaniu ekonomickej a obchodnej spolupráce medzi SAE a Slovenskom, k podpore investičných príležitostí a poskytne priestor na rozširovanie slovenskej ponuky turistického ruchu orientovaného najmä na kúpeľníctvo.

Robert Fico sa dnes v Dubaji stretol aj s viceprezidentom a predsedom vlády SAE a súčasne dubajským emirom šejkom Muhammadom ibn Rášidom Maktúmom, s ktorým rokoval o vzájomnej spolupráci, posilnení hospodárskych kontaktov, potenciálnych obchodných projektoch a možných investíciách.

TASR o tom informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.