Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. apríl 2024Meniny má Slavomír
< sekcia Slovensko

Ako poslední si jarné prázdniny užijú žiaci na západnom Slovensku

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Žiaci budú od školy oddychovať od 28. marca do 2. apríla.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 4. marca (TASR) - Ako poslední si týždenné jarné prázdniny od pondelka užijú žiaci na západnom Slovensku, a to v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. K vyučovaniu sa vrátia v pondelok 11. marca.

Týždeň oddychu je už tradične rozložený podľa jednotlivých regiónov Slovenska. Ako prví prázdninovali v tomto školskom roku školáci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja v termíne od 19. do 23. februára. Po nich mali voľno žiaci z východného Slovenska. Išlo o školákov Prešovského a Košického kraja. Prázdninovali v období od 26. februára do 1. marca.

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Žiaci budú od školy oddychovať od 28. marca do 2. apríla. Do školských lavíc sa vrátia v stredu 3. apríla.

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 30. augusta. Školský rok 2024/2025 sa začne v pondelok 2. septembra.