< sekcia Slovensko

Alena Zs. študuje spis ku Kuciakovej vražde

Na archívnej snímke vľavo Alena Zs.. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Obhajca obvinenej uviedol, že ak budú doplňovať dokazovanie, urobia tak najskôr v piatok (11. 10.), vzhľadom na obsah vyšetrovacieho spisu.

Bratislava 7. októbra (TASR) – Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy Jána Kuciaka, študuje na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Nitre spis vo veci vraždy novinára a jeho snúbenice. Upozornil na to portál tvnoviny.sk. Jej právny zástupca Štefan Neszméry pre TASR pripustil, že možno požiadajú o predĺženie lehoty na preštudovanie spisu.

Obhajca obvinenej uviedol, že ak budú doplňovať dokazovanie, urobia tak najskôr v piatok (11. 10.), vzhľadom na obsah vyšetrovacieho spisu. Ten má podľa Neszméryho 55 zväzkov, čiže možno budú žiadať predĺženie lehoty na preštudovanie. "Sú veci, ktoré sme zatiaľ nevideli, ktoré nám neboli zverejnené a teraz ich študujeme," uzavrel advokát.

So spisom sa už oboznamovali zástupcovia poškodených rodín Kuciakovcov a Kušnírovcov. Obhajoba Mariana K., ktorý je z vraždy obvinený ako jej objednávateľ, sa s výsledkami vyšetrovania mohla oboznamovať do 4. októbra.

Alena Zs. je okrem vraždy Kuciaka obvinená aj z objednávky vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka a z prípravy vraždy prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica.