< sekcia Slovensko

Alojz Hlina doprial V. Biľakovi neopakovateľný pohľad do hlavne tanku

opozičný poslanec NR SR za stranu OĽaNO Alojz Hlina stojí na pristavenom tanku pred vilou pod hradom, v ktorej býva predstaviteľ bývalého režimu Vasiľ Biľak Foto: TASR/Martin Baumann

Poslanec Alojz Hlina si posledný augustový deň vybral preto, že v ten istý deň v roku 1968 bol predstavený tzv. Moskovský protokol, ktorým začal proces normalizácie.

Bratislava 31. augusta (TASR) - Je absurdné, že boľševik, ktorý hovorí väčšie nezmysly ako Lenin, si žije v buržoáznej vile pod hradom.

Tvrdí to poslanec Národnej rady SR za OĽaNO Alojz Hlina, ktorý dnes prišiel k domu Vasiľa Biľaka s tankom. Chcel mu tak dopriať pohľad, ktorý sa naskytol mnohým Slovákov v auguste '68, keď na územie vtedajšieho Československa vtrhli sovietske vojská.

"Je to symbolická pripomienka toho, čo sa stalo. Nech aj súdruh Biľak vidí, aké to je ráno otvoriť okno a pozerať sa do hlavne tanku. Ten pohľad je svojim spôsobom neopakovateľný, treba mu ho dopriať," povedal na akcii Hlina. Zdôraznil, že krajina by nemala dopustiť, aby sa po nej premávali tanky inej krajiny a už vôbec nie ich sem volať.

Hlina si posledný augustový deň vybral preto, že v ten istý deň v roku 1968 bol predstavený tzv. Moskovský protokol, ktorým začal proces normalizácie.

Galéria: Vasil Biľak sa dnes pozeral do hlavne tanku
"Počas procesu normalizácie sa okrem reality šou 'Udaj svojho suseda' boľševici sťahovali do obrovských víl pod hradom," povedal Hlina, ktorý v tohtoročný posledný augustový deň vyhlásil tzv. Bratislavský protokol. Okrem iného je v ňom uvedené, "že august 1968 si budeme pripomínať inak ako doposiaľ a rovnako aj 17. november".

Tu bude player


Výročie Novembra '89 si chce Hlina tento rok pripomenúť na ulici, na ktorej býva bývalý generál ŠtB Alojz Lorenc.

"Ulica, na ktorej býva tento bývalý generál ŠtB a ktorá j,e mimochodom, vzdialená len kúsok od pisateľa listov Biľaka, bude 17. novembra 2012 'obsadená'. Obsadená tak, aby si aj generál vedel predstaviť, aké je to chcieť niekam ísť, no nemôcť," vysvetlil Hlina.

\r\n
\r\nVýročie Novembra '89 si chce Hlina tento rok pripomenúť na ulici, na ktorej býva bývalý generál ŠtB Alojz Lorenc.
\r\n
\r\n\"Ulica, na ktorej býva tento bývalý generál ŠtB a ktorá j,e mimochodom, vzdialená len kúsok od pisateľa listov Biľaka, bude 17. novembra 2012 'obsadená'. Obsadená tak, aby si aj generál vedel predstaviť, aké je to chcieť niekam ísť, no nemôcť,\" vysvetlil Hlina.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Poslanec Alojz Hlina si posledný augustový deň vybral preto, že v ten istý deň v roku 1968 bol predstavený tzv. Moskovský protokol, ktorým začal proces normalizácie. "}