< sekcia Slovensko

Alojz Hlina fyzicky napadol v rokovacej sále A. Martvoňa zo Smeru

Alojz Hlina. Foto: TASR/Martin Baumann

Rozhorčený Hlina sa rozbehol za Martvoňom, chytil ho pod krk a kričal, aby sa mu pozeral do očí.

Bratislava 4. septembra (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina dnes fyzicky napadol v rokovacej sále poslanca zo Smeru-SD Antona Martvoňa. Útokom reagoval na to, ako Martvoň pripomenul, že v Hlinovom podniku nalievali alkohol neplnoletým.

Rozhorčený Hlina sa pri tejto poznámke rozbehol za Martvoňom, chytil ho pod krk a kričal, aby sa mu pozeral do očí. "Sotil do mňa, spadol som medzi stoličky a vyhrážal sa mi," opísal pre TASR Martvoň, ktorý útočníkovi atak neopätoval. Mieni sa obrátiť na mandátový a imunitný výbor.

Martvoň považuje Hlinovo správanie za nehoráznosť. "Hrá sa na veľkého demokrata, ale nenechá ľudí povedať názor. Keď ho chce povedať, napadne ich," uviedol Martvoň. Dodal, že Hlina svojim správaním potvrdzuje, že nevie nič iné len očierňovať ostatných. "Ukázal svoju pravú tvár," poznamenal Martvoň.

Hlina tvrdí, že poslanca Smeru-SD nenapadol. "Keby som ho napadol, ležal by na áre," povedal pre TASR. Dodal, že Martvoň žije vo svete, kde môže urážať a pokorovať ženy. "V mojom svete, keď muž urazí muža, tak si koleduje," uzavrel Hlina.