Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Slovensko

V americkom vrtuľníku Black Hawk sedeli dnes aj rómske deti

Bojový vrtuľník UH-60 Black Hawk, ktorý bude onedlho v počte osem kusov súčasťou slovenskej armády, predstavili dnes zástupcovia americkej ambasády, ako aj samotní piloti z USA slovenským novinárom na Leteckej základni na Sliači. Okrem médií si ho mali možnosť pozrieť aj rómske deti z troch východoslovenských obcí. Sliač, 28. augusta 2015. Foto: TASR/Jozef Poliak

Asi 45 detí videlo niečo podobné prvý raz.

Sliač 28. augusta (TASR) - Bojový vrtuľník Black Hawk, ktorý bude onedlho v počte osem kusov súčasťou slovenskej armády, predstavili dnes slovenským novinárom na Leteckej základni na Sliači zástupcovia americkej ambasády, ako aj samotní piloti z USA. Okrem médií si ho mali možnosť pozrieť aj rómske deti z troch východoslovenských obcí.

Podľa zástupcu veľvyslanca USA na Slovensku Richarda Treya Lyonsa deti z rómskeho prostredia nemajú možnosť každý deň vidieť niečo podobné, preto im veľvyslanectvo umožnilo túto návštevu, ktorá bola spojená aj s osobnou prehliadkou interiéru helikoptéry. Asi 45 detí videlo niečo podobné prvý raz a najmä chlapci boli vrtuľníkom nadšení.

Rómske detí z obcí Veľká Ida, Rankovce a Stará Ľubovňa vybrali pre tento výlet pracovníci organizácie ETP Slovensko, ktorá sa dlhodobo venuje práci s rómskou komunitou. "Deti, ktoré sú tu, navštevujú naše komunitné centrá už niekoľko rokov. Na výlet sme ich vybrali na základe dlhodobej dobrej práce v centre," povedal pre TASR tútor jednej z rómskych skupín Dávid Korčkovský.