Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Slovensko

Antigénové testovanie v nemocniciach za päť eur sa má zrušiť

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Ministerstvo zdravotníctva ozrejmilo, že od februára platí na Slovensku režim základ a ľudia sa nepotrebujú preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19.

Bratislava 9. marca (TASR) - Antigénové testovanie, ktoré je v súčasnosti vo viacerých nemocniciach za päť eur, sa má zrušiť. Vyplýva to z materiálu, ktorý schválila vláda. Testovanie sa zruší od štvrtka (10.3.), priblížil po rokovaní kabinetu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO)

Kabinet ním zrušil uznesenie, podľa ktorého mal Lengvarský zabezpečiť v hospodársky mobilizovaných zdravotníckych zariadeniach antigénové testy pre obyvateľov za manipulačný poplatok päť eur za účelom regulácie ceny testovania.

Ministerstvo zdravotníctva ozrejmilo, že od februára platí na Slovensku režim základ a ľudia sa nepotrebujú preukazovať negatívnym testom na ochorenie COVID-19. Nie je tak podľa rezortu nutná regulácia ceny testovania prostredníctvom štátom dotovaného manipulačného päťeurového poplatku.

Lengvarský dodal, že otázka fungovania mobilných odberových miest (MOM) záleží od záujmu obyvateľov o testovanie. "Väčšina MOM-iek je na komerčnej báze, to znamená, že pokiaľ to bude zaujímavé pre poskytovateľov, tak tam ostanú, pokiaľ nie, tak skončia na základe ekonomickej neefektívnosti," skonštatoval.