Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Slovensko

Asociácia hovorcov Slovenska oznámila nominácie súťaže Hovorca roka

Michal Havran Foto: Nina Skalíková

Asociácia hovorcov Slovenska (AHS) oznámila nominácie na Hovorcu roka 2018.

Bratislava 30. septembra (OTS) - Víťazi v kategóriách Samospráva a neziskový sektor, Štátna správa a štátny sektor, Privátny a komerčný sektor budú zverejnení na výročnom stretnutí novinárov a ľudí z médií, v piatok 5. októbra 2018 v Bratislave.

Vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice hlboko zasiahla novinársku obec aj celú verejnosť. Tento rok je pietny a my sme sa rozhodli zmeniť dramaturgiu podujatia. Zaradili sme do programu diskusiu publicistu Michala Havrana pod názvom „Na novinárov nám nesiahajte!“ a vystúpenie rappera Branislava Kováča alias VEC so skupinou Škrupo,“ uviedol Vladimír Machalík, predseda AHS.

Do diskusie o ochrane novinárov a celkovej situácii v médiách si Michal Havran pozval trojicu hostí – bývalého šéfredaktora ekonomického týždenníka TREND a poradcu prezidenta SR Rada Baťa, generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslava Rezníka a vedúceho investigatívneho tímu spravodajského portálu aktuality.sk Mareka Vagoviča.
VEC + Škrupo
Foto: Branči Kováč

Výťažok z charitatívnej tomboly na akcii sa organizátori rozhodli tento rok venovať Nadácii detského kardiocentra. Nadácia svojimi aktivitami dlhodobo podporuje zlepšenie komplexnej starostlivosti o deti so srdcovými chybami, ktoré sa liečia v Detskom kardiocentre v Bratislave.

Nominácie na Hovorcu roka 2018 v abecednom poradí:


Kategória Samospráva a neziskový sektor
Jana Holéciová - Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora
Monika Hucáková - Slovenská akadémia vied
Michal Kaliňák - Združenie miest a obcí Slovenska
Dominika Lukáčová - Asociácia zábavy a hier
Marek Tettinger - Bratislava Nové Mesto

Kategória Štátna správa a štátny sektor
Jozef Bednár - Ministerstvo kultúry SR (v súčasnosti exhovorca)
Peter Bubla – Kancelária verejnej ochrankyne práv (pôvodne hovorca Ministerstva spravodlivosti SR)
Zuzana Eliášová - Ministerstvo zdravotníctva SR
Roman Krpelan - Kancelária Prezidenta SR
Michal Slivka - Prezídium Policajného zboru SR

Kategória Privátny a komerčný sektor
Tomáš Bezák, LIDL
Marta Cesnaková, Slovenská sporiteľňa
Tomáš Kráľ, Svet zdravia
Tereza Molnár, O2
Milan Vanga, SPP Distribúcia

Novinkou tohto ročníka Hovorcu roka je rozšírenie poroty o dvoch členov a hlasovanie výhradne členmi poroty. Porota zahŕňa odborníkov na komunikáciu z oblasti médií, hovorcov, PR i akademického sektora. Hosťovanie v porote tento rok prijali: prof. PhDr. Iveta Radičová, PhD., (dekanka Fakulty masmédií Paneurópskej vysokej školy v Bratislave), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Ivan Haluza (zástupca šéfredaktora týždenníka Trend), Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR), Martin Čeliga (vedúci redakcie politiky denníka Nový Čas), Katarína Remiaš (riaditeľka 1St Class Agency), Martin Jaroš (riaditeľ corporate affairs a komunikácie Japan Tobacco International Slovakia), Jana Kováčová (vedúca komunikácie Národnej banky SR). Predsedom poroty bol predseda AHS Vladimír Machalík a riaditeľ komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Asociácia hovorcov Slovenska môže, ale nemusí, podľa štatútu udeliť titul TOP Hovorca roka 2018 pre najlepšieho hovorcu roka.