Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Slovensko

VIDEO: Koalícia sa podľa Bugára stabilizovala

Na snímke predseda Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR/Jakub Kotian

Napätie však vládne na ministerstve obrany, a to medzi súčasným vedením z SNS a štátnym tajomníkom za Most-Híd Róbertom Ondrejcsákom.

Bratislava 17. februára (TASR) - Situácia v koalícii sa stabilizovala, nemožno však povedať, že niekedy nevzniká napätie. Ale dá sa povedať, že partneri sa to naučili riešiť bez médií, čo je najdôležitejšie. Novinárom to po rokovaní Republikovej rady v Bratislave povedal líder Mosta-Híd Béla Bugár.

"Od toho augusta si každý koaličný partner uvedomil, že si radšej toho druhého vypočuje, nebude hneď reagovať a potom nevzniká také napätie," povedal.

Napätie však vládne na ministerstve obrany, a to medzi súčasným vedením z SNS a štátnym tajomníkom za Most-Híd Róbertom Ondrejcsákom. "To, že ministerstvo vedie vojak (Peter Gajdoš), tak je zvyknutý na to, že vydá rozkaz, a to musí fungovať. Ale to takto nefunguje. To je ministerstvo, nie armáda. Druhá vec je, že ak minister povie, že štátny tajomník bude mať takéto kompetencie, tak bude mať len tie. Ale riešime vzniknutú situáciu, lebo si nemyslíme, že len jedna strana má pravdu," uviedol. Kedy sa to ustáli, Bugár nepovedal. "Samozrejme, rokujeme," uistil.

Republiková rada hovorila aj o vlastnom prezidentskom kandidátovi. Meno však Most-Híd ešte nemá vybraté. "Je to zodpovednosť, ale aj príležitosť zviditeľniť stranu," dodal Bugár.