< sekcia Slovensko

UMB organizuje trojdňový deň otvorených dverí online

Na archívnej snímke budova UMB. Foto: TASR - Branislav Račko

Študenti stredných škôl a gymnázií budú môcť od pondelka (23. 11.) počas troch dní spoznať všetkých šesť fakúlt UMB.

Banská Bystrica 21. novembra (TASR) - Univerzita Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici otvorí v tomto roku svoje brány pre uchádzačov o štúdium prvýkrát online. Študenti stredných škôl a gymnázií budú môcť od pondelka (23. 11.) počas troch dní spoznať všetkých šesť fakúlt UMB. TASR o tom informovala Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie univerzity.

"Deň otvorených dverí (DOD) je rozdelený do šiestich blokov tak, aby si študenti mohli pozrieť a vybrať len tú fakultu, ktorá ich zaujíma. Každá má vyčlenený dostatočný priestor, aby im poskytla čo najviac informácií o možnostiach štúdia, podmienkach prijatia, aktivitách na fakulte, o štúdiu v zahraničí či o aktívnom študentskom živote na univerzite a v meste Banská Bystrica. Čas jednotlivých blokov je v popoludňajších hodinách tak, aby nenarušil prebiehajúcu dištančnú metódu štúdia a umožnil väčšine študentov sledovať živý prenos z univerzity," priblížila Straková.

Počas celého prenosu môžu študenti klásť zástupcom fakúlt aj otázky. "Program DOD je pripravený tak, aby vtiahol prostredníctvom pútavých videí stredoškolákov a gymnazistov do diania nielen na UMB, ale i v meste," dodala Straková.