Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Slovensko

B. Ondruš chce urobiť všetko preto, aby v EP reprezentoval záujmy SR

Na archívnej snímke Branislav Ondruš. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Výsledok volieb mohol byť podľa predsedu Hlasu-SD Matúša Šutaja Eštoka pre stranu lepší.

Bratislava 10. júna (TASR) - Zvolený poslanec do Európskeho parlamentu (EP) za Hlas-SD Branislav Ondruš sľubuje, že v Európe bude hlasom ľudí zo Slovenska. Urobí všetko preto, aby vždy reprezentoval národno-štátne záujmy Slovenska. Skonštatoval to na pondelkovej tlačovej konferencii k výsledkom sobotných (8. 6.) volieb do EP.

"Strana Hlas-SD bude v Európskom parlamente pracovať predovšetkým na tom, aby sa európske inštitúcie vrátili naspäť Slovákom, aby európske inštitúcie zohľadňovali reálne potreby, záujmy a podmienky ľudí žijúcich na Slovensku," povedal Ondruš a poďakoval sa voličom Hlasu-SD. Ubezpečil, že ho ako europoslanca bude na Slovensku vidieť a počuť. Ako zástupca Hlasu-SD chce byť súčasťou frakcie socialisti a demokrati.

Výsledok volieb mohol byť podľa predsedu Hlasu-SD Matúša Šutaja Eštoka pre stranu lepší. Myslí si, že voľby ovplyvnila situácia v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica (Smer-SD). Obavy ľudí o ďalší vývoj Slovenska podľa neho prekryli aj mnohé európske témy. Myslí si, že časť voličov jeho strany možno zo solidarity s Ficom odovzdala hlas Smeru-SD.

Hlas-SD rešpektuje výsledky volieb, blahoželá víťazovi volieb Progresívnemu Slovensku (PS), ako aj všetkým zvoleným poslancom za SR. Šutaj Eštok je rád, že sa do EP nedostali strany Demokrati, SaS či koalícia Za ľudí, Slovensko. Predstavitelia týchto strán podľa neho prispeli výraznou mierou k polarizácii v spoločnosti. Šutaj Eštok očakáva od PS, že jeho europoslanci nebudú na pôde EP poškodzovať meno SR "vymyslenými príbehmi". Ocenil vyššiu účasť a verí, že budúce eurovoľby skončia s ešte vyššou účasťou Slovákov.

Hlas-SD získal v eurovoľbách 7,18 percenta hlasov, v EP bude stranu zastupovať jeden europoslanec. Hlas-SD skončil vo voľbách na štvrtom mieste za PS, Smerom-SD a Republikou.