Quantcast
< sekcia Slovensko

Stovky ľudí si dnes pripomenuli výročie odvolania Róberta Bezáka

V utorok 2. júla 2013 uplynul rok odvtedy, čo vtedajší pápež Benedikt XVI. odvolal z postu trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka. Na snímke modlitbové zhromaždenie pri príležitosti 1. výročia odvolania Róberta Bezáka z postu trnavského arcibiskupa, ktoré sa uskutočnilo pred budovou Apoštolskej nuniciatúry v Bratislave, 2. júla 2013 Foto: TASR/Michal Svítok

Na modlitbovom stretnutí sa zúčastnili aj rodičia emeritného arcibiskupa.

Bratislava 2. júla (TASR) – Niekoľko stoviek ľudí dnes prišlo pred Apoštolskú nunciatúru v Bratislave, aby sa pri príležitosti prvého výročia odvolania Róberta Bezáka z postu trnavského arcibiskupa modlili za cirkev, ale aj za neho samého. Na modlitbovom stretnutí sa zúčastnili aj rodičia emeritného arcibiskupa.

"Netajíme sa tým, že z odvolania Bezáka máme neutíchajúcu bolesť," uviedol v príhovore jeden z organizátorov František Mikloško. Podľa neho toto modlitbové stretnutie má svoje ciele, ale nenesie v sebe žiadny hnev ani nenávisť. "Toto je naša historicky overená cesta. Takto naši ľudia pred 25 rokmi stáli v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. Tak ako vtedy, aj dnes zápasíme za budúcu tvár Slovenska i cirkvi," dodal Mikloško. S účasťou veriacich bol spokojný. "Títo ľudia prišli z celého Slovenska," dodal.

Ako ďalej Mikloško uviedol, podujatie zorganizovali pred nunciatúrou, aby hlas účastníkov dosiahol až najvyššie miesta vo Vatikáne. Nunciovi chcú zároveň odovzdať list pre pápeža, ktorý informuje o dnešnom modlitbovom stretnutí. "Ja verím, že nuncius bude o tom informovať a verím, že list, ktorý chceme nunciovi odovzdať za všetkých, že odovzdá Svätému Otcovi," dodal Mikloško. Na podujatí sa zúčastnili aj Bezákovi rodičia. Tí veria, že pápež túto situáciu vyrieši. "Veríme, že Svätý Otec to vyrieši spravodlivo," povedal Bezákov otec.