Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 3. október 2023Meniny má Stela
< sekcia Slovensko

Biskupi Slovenska sa stretnú v Badíne, voliť si budú aj svojho hovorcu

Na archívnej snímke Martin Kramara Foto: TASR - Vladimír Miček

Post hovorcu KBS nie je obsadený od júla 2022. Naposledy v tejto funkcii pôsobil Martin Kramara, momentálne je generálnym vikárom Žilinskej diecézy.

Bratislava 10. júna (TASR) - Členovia Konferencie biskupov Slovenska (KBS) sa stretnú 12. a 13. júna na 105. plenárnom zasadnutí KBS. Druhé tohtoročné zasadnutie sa uskutoční v Badíne. Počas stretnutia biskupi zhodnotia posledné aktivity KBS, voliť si budú aj svojho hovorcu. TASR o tom informovala Tlačová kancelária KBS.

Post hovorcu KBS nie je obsadený od júla 2022. Naposledy v tejto funkcii pôsobil Martin Kramara, momentálne je generálnym vikárom Žilinskej diecézy. Hovorcom biskupov bol od decembra 2014.

Liturgická komisia KBS počas zasadnutia v Badíne biskupov informuje o schválení obnoveného Lekcionára V a predstaví inštrukciu o príprave a vydávaní liturgických kníh a textov. "O aktuálnych otázkach budú biskupov informovať členovia poradných orgánov KBS - environmentálnej subkomisie, rady pre rodinu, rady pre mládež a univerzity, rady pre vedu, vzdelanie a kultúru, rady pre pastoráciu v zdravotníctve a rady pre migrantov a utečencov," uviedla KBS. Biskupi si tiež vypočujú impulzy zo synodálnych výstupov.

Členovia KBS sa dozvedia informácie aj o projektoch podpory prenasledovaných kresťanov a adopcie na diaľku. Na zasadnutí ich čaká aj diskusia o príprave jubilejného roka 2025 či spoločnom pléne s Českou biskupskou konferenciou, ktoré je naplánované na október.