Quantcast
< sekcia Slovensko

Blaha považuje zrušenie jeho stránky na sociálnej sieti za účelové

Na archívnej snímke poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD). Foto: TASR - Jaroslav Novák

Vymazanie vníma ako zásah do slovenskej politiky.

Bratislava 14. júna (TASR) - Opozičný poslanec Národnej rady (NR) SR Ľuboš Blaha (Smer-SD) považuje zrušenie jeho stránky na sociálnej sieti za účelové. "Je to splnenie pokynu koaličných politikov, aby zavreli ústa opozičnému politikovi, ktorý mal veľký výtlak na sociálnej sieti," uviedol Blaha na tlačovom brífingu. Na zrušenie stránky upozornil Denník N.

Vymazanie vníma ako zásah do slovenskej politiky. "Nie je to vypnutie drobného užívateľa, je to zásah do slovenskej politiky. Máme tu kampaň v rámci referenda, máme tu reálny koalično-opozičný boj," dodal. Poukázal pritom na to, že jeho stránka mala najviac interakcií spomedzi všetkých stránok slovenských politikov.Avizoval, že sa nebude doprosovať o vrátenie jeho stránky, ale bude komunikovať prostredníctvom iných platforiem.

Dôvodmi zrušenia stránky mali byť opakované porušovanie pravidiel týkajúcich sa nenávistných prejavov, šikanovania a obťažovania, podnecovania k násiliu a šírenia dezinformácií o ochorení COVID-19, pre Denník N to ozrejmilo tlačové oddelenie Facebooku.